Nejlepší střelci české ligy za uplynulý kalendářní rok

Pomalu za sebou máme další kalendářní rok, proto je dobré se ohlédnout i za čísly, která nám ukážou, jak si vedli v naší nejvyšší soutěži její nejlepší střelci. Krále jednotlivých ročníků, jar i podzimů, známe, ale kdo zaznamenal v lize nejvíce branek za uplynulých dvanáct měsíců? První místo možná nebude pro nikoho žádným překvapením, ale ostatní příčky by nemusel uhádnout každý.

Nejlepší střelci české ligy za uplynulý kalendářní rok
All Star výběr Realu Madrid: Které legendy nechybějí?

4. Josef Hušbauer (12 gólů)


Král střelců minulého ročníku české nejvyšší soutěže Josef Hušbauer na podzim vinou zranění střelecky strádal. Veleúspěšné jaro tak nebylo napodobeno jeho absencí na trávníku a letenský záložník zaznamenal jen tři trefy, které mu dohromady vynesly 12 branek za tento rok. Příští rok by už mohl být bez jeho účasti, neboť o něj projevují zájem v Itálii.

[break]
Od Götzeho po Özila: Nejdražší přestupy v historii německého fotbalu

3. Libor Došek (14 gólů)


Aktuální lídr podzimních střelců Synot Ligy Libor Došek sice na podzim zaznamenal 11 branek, jenže z jara si do celkového součtu přinesl jen tři. V dresu Slovácka tento téměř dvoumetrový útočník zaznamenal během roku celkově 14 branek a stále patří k tahounům týmu. V české nejvyšší soutěži dal za svou kariéru již přes 100 gólů.

[break]
Deset nejlepších klubů za rok 2014!

2. Jakub Řezníček (16 gólů)


Velkým překvapením je druhé místo příbramského kanonýra Jakuba Řezníčka. Ten se po svatbě a narozeném potomkovi zklidnil a od začátku roku pociťuje životní formu. V jarní části měl sedmi trefami lví podíl na záchraně středočeského týmu mezi elitou, na podzim přidal dalších devět branek. Za rok 2014 je to velmi zajímavých 16 gólů.

[break]
Sparťané chtějí návrat Tomáše Rosického!

1. David Lafata (19 gólů)


Sparta na jaře vyhrála titul i Pohár nejen díky Hušbauerovi, ale i díky svému kapitánovi Davidu Lafatovi, který má brankový apetit i po odchodu z Jablonce, ze kterého ho v lednu 2013 získala. Spolehlivý kanonýr si udržuje stabilní výkonnost. Na jaře přidal do letenského součtu devět tref, na podzim dokonce ještě o jednu více. Svůj letošní účet tedy podtrhl na 19 gólech.

Sparta Praha šampion, Červenobílá síla, Baník, p.čo a Klokani bojují