Palermo v bitvě o Sicílii další body neztratilo

Páteční předehrávaný duel 22. kola italské Serie A, v němž se utkaly dva sicilské týmy, skončil výhrou hostí. Pátá Catania nedokázala připravit o body třetí Palermo, které si po výhře 2:1 mírně polepšilo v boji o čelo tabulky.

Růžoví, jež měli skvělý začátek sezony, nyní ztrácejí na druhý AS Řím čtyři body. Na suverénní Inter mají stále propastné patnáctibodové manko. Oba velcí soupeři mají navíc vzájemný duel k dobru.

Nováčkovi z Catanie se v letošní sezoně Serie A daří přes páteční prohru nad očekávání. Skvělou bilanci měl právě zejména na domácím trávníku, kde dosud z deseti zápasů prohrál jediný a získal 21 bodů. Také v duelu se sicilským rivalem předvedli domácí bojovný výkon a měli míč častěji na kopačkách, Palermo bylo ovšem nebezpečnější.

Mužstvo z Catanie přesněji střílelo, ale většinou z uctivé vzdálenosti. Největší šanci úvodní pětačtyřicetiminutovky měl Spinesi už v 9. minutě, jeho ránu z hranice šestnáctky ale hostující gólman Fontana zlikvidoval. Na druhé straně mohl z dobré pozice (zhruba dvanáct metrů před bránou) poslat Palermo do vedení Caracciolo, zamířil však přesně do náruče Pantanelliho.

Skóre otevřel v 50. minutě aktivní Caracciolo, který se prosadil v šestnáctce po přihrávce Bresciana a trefil se přesně k levé tyči. Utkání pak bylo v 58. minutě přerušeno kvůli výtržnostem fanoušků a slznému plynu na hrací ploše - a neplánovaná pauza domácím prospěla. Po hodině hry vyrovnal ranou z hranice šestnáctky Caserta, ale další gól už přes chvilkový tlak Catania nepřidala a v závěru přišel trest. V 83. minutě rozhodl z hranice malého vápna po závaru Di Michele.

Zbylá utkání 22. kola včetně šlágru Inter Milán - AS Řím se měla hrát o víkendu, jenže při výtržnostech fanoušků zamřel policista a celý incident bude mít zřejmě dohru. Italský svaz už zrušil víkendové zápasy první a druhé ligy.