Neymar si na Ronalda ani Messiho nevěří

Neymar si na Ronalda ani Messiho nevěří

Ačkoli je kapitánovi brazilské reprezentace pouze dvaadvacet let, již nyní mnozí útočníka Neymara považují za jednoho z nejlepších hráčů současné doby. Nabízí se tedy otázka, zda-li může být ofenzivní klenot Barcelony tím nejlepším v historii, nebo slávy a kvalit jiných legend nedosáhne?

Sám Neymar si myslí, že se například nikdy nevyrovná dvojici Cristiano Ronaldo – Lionel Messi. Právě tito dva borci totiž aktuálně patří vůbec k tomu nejlepšímu, co současný fotbal nabízí a dost možná se na ně bude vzpomínat jako na nejlepší hráče všech dob.

Ronaldo s Messim patří v posledních letech jasně na špici pomyslného žebříčku, což dokazuje i anketa Zlatý míč. Posledních šest ročníků totiž bylo právě v jejich režii a něco podobného se čeká i nyní, protože horkým kandidátem na triumf a zároveň obhajobu loňského triumfu je Cristiano Ronaldo z Realu Madrid.

Jednou by se mohl dočkat i Neymar, jemuž se v letošní sezoně v dresu Barcy daří. V osmnácti zápasech dal čtrnáct branek.

„Nevím, jestli někdy budu tak dobrý jako Cristiano, nebo Messi,“ řekl Neymar pro Globoesporte.

„Oni jsou lepší než kterýkoli jiný hráč na planetě. Nevím, jestli se jim můžu někdy vyrovnat, ale pokusím se o to. Neustále se chci totiž zlepšovat,“ hlásí odhodlaně bývalá hvězda Santosu.

Přestupové přehmaty: Chybná rozhodnutí Bayernu či Realu Madrid

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.