Arsenal a lednový přestupní termín? Co se bude dít?

Jaké má plány londýnský Arsenal na lednový přestupní termín? Posilování... Nic jiného také manažerovi klubu Arsenu Wengerovi nezbývá, pokud chce bojovat o přední příčky. V létě sice na Emirates Stadium zamířila řada nových tváří, kanonýři však stále bojují pouze o „klasickou“ čtvrtou příčku. Co se tedy bude dít?

Arsenal a lednový přestupní termín? Co se bude dít?
14 hvězd Premier League, které nikdy nevyhrály anglický titul

Jaký má Arsenal budget?

V létě londýnský celek hodně utrácel. Přes kapsu se plácl především při příchodu Alexise Sáncheze. Navíc Wenger je znám tím, že v lednu příliš posil nepřivádí, ačkoli k tomu prostředky má. V posledních třech zimních přestupních termínech Wenger utratil dohromady pouze 9,6 milionů eur. Přestože v létě Wenger utratil 76,5 milionů eur, stále má kde brát. Odhaduje se, že by mohl s klidným srdcem vynaložit 26 milionů eur.
[break]

9 hráčských zklamání v anglické Premier League


Co Wenger řekl?

V posledních dvou letních přestupních obdobích Wenger pokaždé koupil jednu velkou hvězdu. Nejprve z Realu Madrid přivedl Mesuta Özila, aby letos z Barcelony získal Alexise Sáncheze. „Lidé se mílí v tom, že si myslí, že se bojím utrácet peníze. To není pravda,“ řekl zkušený kouč. Problém ovšem bude jinde. V Arsenalu se totiž jedna a tatáž situace opakuje pořád dokola. V týmu působí řada velmi talentovaných hráčů, ale jejich talent se nedaří rozvíjet. Buď jsou zranění, a že jich není málo, nebo nehrají na svých ideálních postech, jako třeba Özil, jehož forma se po výborném vstupu do angažmá najednou razantně propadla.
[break]

5 nejvíce ponižujících proher Manchesteru v klubové historii


Kdo by měl přijít?

Ačkoli se Sánchezovi v dresu Gunners daří a střílí góly, i tak je na tom Arsenal výrazně hůře, než před rokem. V této fázi soutěže měl totiž na svém kontě hned o osm bodů více! Do formy se pomalu po vážném zranění dostává Olivier Giroud, ale to nebude stačit. Problémy jsou především v obraně, která se stále potýká se zdravotními problémy a posílení defenzivy je tak nezbytností. Ve hře je především příchod Morgana Schneiderlina ze Southamptonu, jemuž se v letošní sezoně velmi daří.
[break]

Dvanáct nejsledovanějších lednových transferů mezi anglickými kluby


Kdo by měl odejít?

Emirates Stadium by měli opustit útočníci Lukas Podolski a Joel Campbell. První jmenovaný už má nejlepší léta za sebou, druhý naopak teprve před sebou. Ani jeden z nich se na trávník prakticky nedostal a podobné by to bylo i v druhé části sezony. Oba dva jsou tedy z Arsenalu na odchodu. Větší šanci na zápasové vytížení má přeci jen dvaadvacetiletý Campbell, jenž však ve dvou zápasech nedokázal přesvědčit a až bude zdravý Theo Walcott, bude mít smůlu definitivně.