Deset překvapivě málo placených hráčů, kteří by si zasloužili lepší ohodnocení

Deset překvapivě málo placených hráčů, kteří by si zasloužili lepší ohodnocení

Moderní fotbal je v dnešní době hlavně o penězích. Bez pořádného rance peněz dnes prakticky nejde úspěšně řídit fotbalový klub. Tým, který chce dosáhnout nejvyšších met, musí přivést nejkvalitnější hráče, kteří mají velké platové požadavky. V mnoha evropských velkoklubech jsou platy největší nákladovou položkou. V našem článku se zaměříme na několik hráčů, kteří patří mezi nejkvalitnější hráče na světě a přesto tomu jejich plat neodpovídá.

Nejkvalitnější světová XI v ročníku 2019/2020?

10. David de Gea - 52 tisíc liber týdně

Za několik posledních let se z nejistého španělského brankáře stala jedna z největších postav současné kopané. De Gea už je prakticky jedničkou španělské reprezentace. Red Devils spoléhají na jeho zázračné zákroky, přesto patří mezi ty méně placené hvězdy. Za 52 tisíc týdně by Wayne Rooney ani nevstal z postele.

[break]
Neymar si na Ronalda ani Messiho nevěří

9. Daniel Carvajal - 35 tisíc liber týdně

Objev minulých dvou let na pravém kraji obrany Bílého baletu. Carvajal je kvalitním hráčem, jenž světového věhlasu ještě nedosáhl a jeho platové ohodnocení tomu vyhovuje. Obránci obecně nedostávají největší platy, ale mladý Španěl dostává opravdu nepoměrně málo. Pepe bere třikrát tolik, Casillas skoro pětkrát tolik.

[break]
Di María je opět mimo! Co mu je? To neví ani Van Gaal

8. Julian Draxler - 45 tisíc liber týdně

Jeden z největších talentů své generace a čerstvý mistr světa z Brazílie má plat 45 000 liber týdně. Jedná se o jednoho z nejžádanějších křídelníků v Evropě a jeho cena se odhaduje na 30 milionů liber. Ano, Draxlerovi je stále pouhých 21 let, ale na hráče jeho kvalit bere poměrně málo.

[break]
Ideální XI tohoto podzimu v Eredivisii

7. Isco - 65 tisíc liber týdně

Pro srovnání uvedeme platy několika jeho slavných spoluhráčů. Ronaldo - 288 000 liber týdně, Bale 256 000 liber týdně. Isco z tohoto srovnání odchází jako chudý příbuzný. Striktně dle čísel by se mohlo zdát, že talentovaný Španěl je jen nepotřebným hráčem a nosičem vody, realita je však jiná. Při Baleově absenci si Isco vedl velmi dobře a patřil mezi nejlepší hráče Realu.

[break]
Jaké vitizky nosí letos naše reprezentační výběry?

6. Sergio Busquets - 65 tisíc liber týdně

Opora Barcelony má stejný plat jako jeho kolega z Realu. Busquets však má v katalánském týmu výraznější pozici, což jeho platové ohodnocení činí ještě více šokující. Na své pozici patří k nejlepším hráčům planety. Přesto Piqué či Alves berou 120 000 liber týdně. Dokonce i odpadlík Alex Song má plat o 10 tisíc větší.

[break]
Pět koučů, kteří mají na svém kontě nejvíce startů v 1. české lize

5. David Alaba - 40 tisíc liber týdně

Rakouský krajní bek patří na svém postu k nejlepším světovým hráčům. Jinak by neměl jisté místo v základní sestavě Bayernu. Přesto jeho plat patří mezi ty menší. Ribéry a Robben týdně dostávají 165 000 liber. To už je slušný nepoměr! Možná načal čas požádat o zvýšení platu.

[break]
Nejlepší střelci české ligy za uplynulý kalendářní rok

4. Raheem Sterling - 30 tisíc liber týdně

Jedna z největších komet tohoto roku dostává pouhých 30 000 liber týdně. Jeden z největších talentů světové kopané je hrubě platově podhodnocen. Nejlepší hráč Liverpoolu by si zasloužil více. Jeho nízký plat ulehčuje situaci případným zájemcům, kteří dokáží nabídnout mnohem více.

[break]
Jak by vypadal samostatný národní tým Moravy?

3. Mats Hummels - 45 tisíc liber týdně

Jeden z nejžádanějších středních obránců této doby a mistr světa bere na jeho kvality podprůměrný plat. O 26letého stopera je v Evropě zájem. Hummels je spojován s odchodem na Old Trafford. Hodnota případného přestupu by mohla dosahovat 47 milionů liber. BVB je známo svým šetrným ekonomickým hospodařením. Na druhou stranu jedna z hlavních hvězd by si možná zasloužila více.

[break]
Juventus získá obránce Barcy

2. Marco Reus - 65 tisíc liber týdně

Další zástupce Dortmundu v našem seznamu. Německý reprezentant patří k nejlepším světovým hráčům. Zájem o jeho služby je enormní. V šetřivém Dortmundu dostává pouze 65 000 liber týdně. V bohatších klubech by se jeho plat mohl klidně vyšplhat až na 100 000 týdně.

[break]
Zamíří Falcao zpět do La Ligy?

1. Paul Pogba - 23 tisíc liber týdně

Absolutně šokující číslo. Jeden z nejlepších středních záložníků v Evropě bere v porovnání s ostatními směšných 23 000 liber týdně. Hráč jeho kvalit si bezesporu zaslouží mnohem více. Jeho spoluhráč Carlos Tevez bere skoro čtyřikrát více. Bude Pogba požadovat lepší finanční ohodnocení?

Kterých pět hvězd musí změnit v lednu angažmá?