Příprava Zlína začala už bez Pikla

Příprava Zlína začala už bez Pikla

Bez Aleše Pikla, který zamířil v průběhu vánoční dovolené do Mostu, se v pondělí sešli k první přípravě hráči Zlína. Na zahajovacím tréninku na Vršavě připravil trenér Lubomír Blaha svým svěřencům lehký výklus, po kterém následovala hra s míčem. Fyzickou kondici budou hráči nabírat v dalších dnech v moravských lázních Luhačovice.

"To však bylo pouze na uvítanou. Hned zítra odjíždíme do Luhačovic, kde bude na programu hlavně nabírání fyzické kondice. Zimní přestávka je totiž hodně krátká a na fyzičku není příliš mnoho prostoru," řekl LUBOMÍR BLAHA. Na prvním tréninku chyběl v pětadvacetičlenném kádru pouze útočník Jan Kraus, který si prodlouží dovolenou poté, co dostal od trenéra svolení, že se zapojí do přípravy až v úterý.

Soustředění zakončí hráči Zlína v sobotu utkáním se Slováckem v rámci Tipsport Cupu na umělém trávníku v Kunovicích. Zájem o Tipsport Cup stoupá a letos se ho zúčastní jedenáct prvoligových mužstev. Turnaj se poprvé uskuteční ve čtyřech čtyřčlenných skupinách po celé republice. Vedle Kunovic se bude hrát také v Mostu, Mladé Boleslavi a pražském Edenu, kde se odehrají i finálové boje.

"V dalších týdnech se budeme připravovat v domácích podmínkách. Budeme zřejmě muset vzhledem k počasí hodně improvizovat a hledat vhodná hřiště v blízkém okolí, která nebudou pod sněhem. Hlavním
vrcholem přípravy bude koncem ledna herní soustředění ve Zlatých Moravcích," dodal Blaha.

Vedení Zlína v těchto dnech také usilovně hledá náhradu za Pikla. "Ohlížíme se po podobném hráči, který by vyztužil naši středovou řadu. Máme už několik fotbalistů v hledáčku. Musí to být ale hráč, který hned zapadne do základní sestavy. Jinak dostanou přednost Lasota, Opiela, nebo Dobeš," doplňuje trenér Blaha.

[ 2.1.2006 - eFotbal/ČTK ]