Exkluzivní odposlechy: Sparta vyhrála na Slovanu za 1 euro a šest švábů

Exkluzivní odposlechy: Sparta vyhrála na Slovanu za 1 euro a šest švábů

[hot]SILVESTR 2014[/hot] Redakci eFotbal.cz se podařilo od policejních zdrojů získat exkluzivní odposlechy (včetně tzv. prostorových odposlechů) z rozhovorů předsedkyně komise rozhodčích FAČR a členky komise rozhodčích UEFA Dagmar Damkové a jejího partnera, místopředsedy FAČR Romana Berbra a taktéž následné odposlechy Damkové s hlavním rozhodčím utkání Evropské ligy Slovan Bratislava – Sparta Praha (0:3) Martinem Strömbergssonem, jakožto i další Berbrův hovor s majitelem pražské Sparty Danielem Křetínským. Vše zveřejňujeme bez jakékoli záruky.

Čtvtek 23. října, Plzeň – Starý Bolevec, dům Romana Berbra, rozhovor Berbr/Damková, čas 19:43 hodin


Sparťanští ultras se právě na konci první půle utkání EL Slovan – Sparta v Bratislavě na stadionu Na Pasienkách řežou s ultras Slovanu, zoufalí diváci prchají na plochu, kam se zpožděním přicházejí policejní těžkooděnci. Zápas je přerušen a zdá se, že bude s největší pravděpodobností předčasně po necelém prvním poločase ukončen.

BERBR: Dášo, to je hustej malér. Co se podle tebe stane, ty zasedáš s tím lysohlávkem Collinou v tý evropský komisi, tak teď, babo, raď!

DAMKOVÁ: Hele, ty můj Fideli, to je jasný. Jelikož do sektoru slovanistů vnikli první sparťani, zápas bude ukončenej, kontumace ve prospěch Slovanu, zavřená Letná a těžká pokuta pro vobě strany, ale větší pro Spartu. Takhle to teď řešej v evropský disciplinárce. Je tam sice za Česko mladej teplickej Řepka ze Strahova, generální sekretář našeho svazu, ale ten nic nezmůže. Zvlášť když Slovák Laurinec sedí ve výkonným výboru UEFA.

BERBR: Hele a nemohla bys do toho nějak vstoupit? Toho švédskýho mlaďase Strömbergssona, co to píská, přece znáš, ne? Martin se jmenuje ne, 37 let, skoro jako ty.

DAMKOVÁ: Jo, dost dobře ho znám. Asi tak, jako ty dobře znáš ty svý mladý křehule s píšťalkou.

BERBR: Hele, nech toho, dobře víš, že nebejt mě, tak dneska pískáš akorát na děti ve škole při angličtině, aby nevyrušovaly při hodině. Každá nějak musí začít a mít nějakýho toho – mentora, kterej by jí do všeho zasvětil. To neřeš. Tak co -necháme tu Spartu prohrát kontumačně?

DAMKOVÁ: Klidně, ať si ty ruďoši prohrajou, todle není Vrbův nároďák, kterýmu pomáhám do roztrhání těla. Todle je Sparta. Pořád nás z Letný strašej nějakou kabelou, tak ať si trhnou nohou.

BERBR: No právě, ty ruďochům teďka pomůžeš a Křeťa tu svou tašku nadobro navždy zavře. Už s ní ani strašit nebude. Na to vem jed. Mně je nějaká Sparta taky ukradená, i když před dvaceti lety, když jsem jí pískával, nebylo to za Macha, holka, vůbec špatný. Těžký vejvary. Škoda, že pak ty svině kluka jednoho poctivýho zašily. Ale Křéťa si taky rád hraje na poctivýho. Hele, Dášo, není čas na hrdinství, čas běží. Dělej něco, než to ty kluci švédský v tý Bratislavě předčasně ukončej.

DAMKOVÁ: Tak jo. Ale řekni mi, že ty řeči o tý tvý nový křehuli, jsou jen fámy.

BERBR: Jasně, že jsou to fámy, copak jsem někdy lhal? Zavolej do Bratislavy tomu Švédovi.

DAMKOVÁ: A co mu mám jako říct?

BERBR: No, aby to neukončoval a pokračoval normálně v zápase, až do konce. Ať se v hledišti děje cokoliv. No tak si daj sparťani s čobolama do řepy, co má bejt? To je takovej česko-slovenskej folklor. Jako Švéďáci s Norama.

DAMKOVÁ: A co když za to bude ten Strömbergsson a jeho kluci něco chtít? BERBR: Tak mi ho dáš k telefonu – to já už s ním vyřídím jako chlap s chlapem.

Ajn euro und zekzsmal šváb.

Čtvrtek 23. října 2014, čas 20.00, telefonát Damková/Strömbergsson, Plzeň/Bratislava


DAMKOVÁ: Helou, Martin. Hír iz Daša. Jes, Damkova from Pilsen. Ju hev to plej (Musíte hrát). Nou end! (Žádnej konec). Rimembr… (Vzpomeň si…).

STRÖMBERGSSON: Jes, aj rimembr very vel, but vot ebaut fér plej? (Ano, pamatuji se velmi dobře, ale co fér plej?)

BERBR (sedící vedle): Dášo, co ten Švéďák chce?

DAMKOVÁ: Fér plej…

BERBR: Se po.ral. Dej mi ho k telefonu.
+ + +
BERBR: Hír ist Roman, fon Daša (Tady je Roman, od Dáši). Kein fér plej! (Žádný far play!). Jestli mi jako rozumíš, ty kluku švédská. Ajn euro und draj šváben. Mit Daša in der duše. (Jedno euro a tři šváby. S Dášou ve sprše.).

STRÖMBERGSSON: Nur ajn euro?! (Jen jedno euro?!).

BERBR: Nicht euro! Euro 2016. In Frankreich, du, Ézel! (Ne, euro! Euro 2016. Ve Francii, ty, osle!). Dý nominacion fýr dich. (Nominace pro tebe).

STRÖMBERGSSON: Ach, zó. Gut, danke! Ábr nur draj šváben? Vir sind zekz. (Jó, tak. Dobrý, děkuji. Ale jen tři švábi? Nás je šest!)

BERBR: Sex? Nur šváb in der duše und šlus! (Sex? Jen šváb ve sprše a dost!). Zeks? Jó tak, jako že je vás rozhodčích teď celkem šest? Jeden hlavní, dva asistenti, čtvrtej rozhodčí a dva brankoví. Tak to rozumím. Só, gut. Ajn ojro und zeksmal šváb! (Tak dobrý, jedno euro a šestkrát šváb!)

(Berbr pro sebe) Jinak je to ale hrůza, takovejch rozhodčích - darmožroutů! Šestkrát šváb… Já snad místo nich začnu na starý kolena prosazovat radši to video.

BERBR K DAMKOVÉ: Dášo. Tak je to vyřízený. Prosadíš toho Švéda do nominace na Euro 2016. A ve sprše klasiku: šestkrát švába. A nic víc!

DAMKOVÁ: Ctěný rozkaz, náčelníku.

Čest práci, to byl ale majstrštyk, doktore Křetínský!

Čtvrtek 23. října 2014, čas 20.20, telefonát Berbr/Křetínský, Plzeň/Eggborough u Leedsu, Velká Británie


BERBR: Tady Fidel, tady Fidel. Čest práci! Mám pro vás dobrou zprávu, doktore.

KŘETÍNSKÝ: Neznám žádného Fidela. A na Kubě nic nekupuju. Zatím…. Jsem v Británii, u Leedsu, hodlám tu koupit jednu elektrárnu, má výkon jako náš Temelín.

BERBR: Tak to gratuluju, doktore. Tady Náčelník.

KŘETÍNSKÝ: Neznám žádného Náčelníka. Jedině Petra Kellnera. Kdo mi volá?

BERBR: No přece Roman Berbr, doktore.

KŘETÍNSKÝ: Zdravím, místopředsedo, ale zbytečně se namáháte. Žádnou tašku vám neukážu.

BERBR: To já ani nepotřebuju. Ale vy ji zahodíte, nikdy ji už nikomu neukážete.

KŘETÍNSKÝ: A proč bych to jako dělal?

BERBR: Protože Dáša právě pro vás a pro Spartu a vůbec pro celej českej fotbal udělala jeden velkej majstrštyk. Vaši fandové napadli v Bratislavě příznivce Slovanu. Takže by vás čekala kontumace, zavřená Letná a dvojnásobná pokuta. Takhle vám nechaj výhru a pokuta bude jen 80 tisíc eur. A můžete hrát dál na Letný.

KŘETÍNSKÝ: My máme své informace, že si to začali slovanisti, a to před komisí UEFA dokážeme, pane místopředsedo.

BERBR: Nebuďte směšnej, doktore. Na vaše informace vám na UEFA se.e bílej tesák. Bylo by to, jak říkám. Kdyby se do toho nevložila moje Dáša. Jedno euro a šest švábů na ty kluky švédský zabralo.

KŘETÍNSKÝ: Ale já vám nic nedám, elektrárny sbírám jen pro sebe. A odpadkový služby taky. A noviny taky. Nebo, víte co – nechcete Sport? Deník Sport?

BERBR: Děte do háje se Sportem, doktore. Mě stačí svazovej týdeník Gól. Tam si říkám, co chci a zadarmo. A Pelta musí bejt zticha. Chci jediný, vemte tu svou kabelu a hoďte jí do Vltavy.

KŘETÍNSKÝ: Tak domluveno, místopředsedo. Ale inkognito, ano. Peltovi to neřekneme.

BERBR: Jasně, že ne. Strašte ho tou kabelou dál. Jen ho nechte, ať se bojí. Čest práci!

KŘETÍNSKÝ: Když je dobře zaplacená, tak čest.

Odposlechl: kpt. Silvestr Neplatil.