Devět nechutně přeplacených fotbalistů, kteří si své miliony nezaslouží

Dnešní fotbal je o ničem. Tohle si dnes myslí staromilci a milovníci starších poměrů. Dle nich je nejpopulárnější hra na světě zkažená penězi, korupcí a podváděním. Proti tomu se leckdy nedá nic namítnout. Náš článek se nese v tomto duchu. Posvítili jsme si na nejvíce přeplácené hráče, kteří si tak vysoký plat absolutně nezaslouží.

Devět nechutně přeplacených fotbalistů, kteří si své miliony nezaslouží
Deset nejlepších tvůrců hry La Ligy za poslední dvě dekády

9. Glen Johnson (Liverpool) 139 tisíc liber týdně

Bývalý obránce Chelsea je s největší pravděpodobností na odchodu z Anfield Road. Klub mu dokonce nabízel prodloužení kontraktu, ale s poloviční mzdou, což se hráči nezamlouvalo. Johnson je solidní hráč. Jeho výkony však byly značně pod jeho možnosti. Přes sto tisíc liber týdně už nikde nedostane.

[break]
Kteří trenéři se na českém území těší největší důvěře?

8. Alex Song (Barcelona) 140 tisíc liber týdně

Kamerunský reprezentant se našel ve West Hamu. Jemu i klubu se daří. Momentálně ho však ještě platí Barcelona, kde Song jen paběrkoval a leštil lavičku náhradníků. Jeho vysoký plat absolutně neodpovídal. Blaugranes by se Songa velmi rádi nadobro zbavili.

[break]
Nejlepších 10 brankářských zákroků bundesligového podzimu

7. Fernando Torres (Chelsea) 175 tisíc liber týdně

V současné době se Torres stal opět hráčem Atlétika Madrid. Před tímto velmi sledovaným přestupem pobíral v Chelsea 175 000 liber týdně. K tomu musíme připočíst 50 milionů liber, které musel Abramovič poslat do Liverpoolu. Španělský forvard se na Stamford Bridge neprosadil a stal se terčem posměchu fanoušků z celého světa.

[break]
10 nejdražších přestupů teenagerů v dějinách fotbalu

6. Mesut Özil (Arsenal) 180 tisíc liber týdně

Na papíře se Němcovo jméno vyjímá jako skvělá posila. V realitě už to tak být nemusí. Není sporu o jeho skvělých kreativních schopnostech. Jeho velkým nedostatkem jsou nekonzistentní výkony. Opravdu si zaslouží plat ve výši 720 000 tisíc liber měsíčně?

[break]
Deset nejtrapnějších simulací roku 2014

5. Robin van Persie (Man Utd) 225 tisíc liber týdně

Rudí ďáblové si platí útočníka, jenž dal za 18 zápasů osm gólů. Na tom by nebylo nic divného. Jenže United Persiemu týdně posílá skoro čtvrt milionu liber. To už je na pováženou! Mnoho expertů tvrdí, že Nizozemec už je jen stínem své slávy. Souhlasíte?

[break]
Dvanáct nejhorších přestupů Premier League tohoto roku

4. Yaya Touré (Manchester City) 240 tisíc liber týdně

Střední záložník Citizens do klubu přišel, aby s ním vyhrál Champions League, což se doposud nepodařilo. Pro mlsné majitele jsou dva domácí tituly málo. Rodák z Pobřeží slonoviny se v létě předvedl ve velmi špatném světle, když se nešikovně vyjadřoval o své spokojenosti v klubu. Při takovém platovém ohodnocení by mohl mít více respektu.

[break]
Deset překvapivě málo placených hráčů, kteří by si zasloužili lepší ohodnocení

3. Falcao (Man Utd) 265 tisíc liber týdně

Vedení Manchesteru se rozhodlo platit astronomické sumy hráčům, kteří nedávají moc branek. Kolumbijec má pověst téměř neomylného zakončovatele. Tuto pověst v Anglii zatím nenaplnil. V 11 zápasech dal dva góly a na tři přihrál. Navíc jeho koleno není v nejlepším zdravotním stavu.

[break]
Nejkvalitnější světová XI v ročníku 2019/2020?

2. Wayne Rooney (Man Utd) 300 tisíc liber týdně

Klub z Old Trafford rád své hvězdy přeplácí. Kapitán Red Devils bere neuvěřitelných 300 000 liber týdně. Není to trochu moc? S odstrašující sezónou v živé paměti se to zdá jako velmi nevýhodná investice. Rooney by však z klubu odešel, kdyby nedostal požadovanou částku.

[break]
Nejvtipnější fotbalové GIFy roku 2014!

1. Zlatan (PSG) 416 tisíc liber týdně

Švédská hvězda bere v Paříži astronomických 416 000 tisíc liber týdně. To většina lidí nevydělá ani za celý život. A pak že fotbal je dělnický sport. V tomto ročníku má na kontě deset branek, což není na jeho poměry skvělá bilance. PSG vyšel každý jeho gól na 41 600 liber týdně. Šejkům je to ale asi fuk.

Jak bude vypadat sestava Liverpoolu v sezóně 2015/2016?