Globe Soccer Awards ovládl Real, radoval se však i Inzaghi

Zlatý míč není jedinou prestižní fotbalovou anketou. Svou váhu mají i Globe Soccer Awards, v jejichž porotě sedí funkcionáři i agenti včetně bývalých hvězd světového fotbalu jako Demetrio Albertini či Luis Figo.

Globe Soccer Awards ovládl Real, radoval se však i Inzaghi
Devět nechutně přeplacených fotbalistů, kteří si své miliony nezaslouží

Na galavečeru, jehož výsledky se vyhlašovaly v Dubaji, převzal cenu pro nejlepšího hráče roku 2014 Cristiano Ronaldo: "Doufám, že je tohle vítězství pozitivním signálem. Lidé, kteří v anketách hlasují, tomu rozumí a vědí, proč a komu dávají hlas. Jsem rád, že jsem za svou tvrdou práci získal další ocenění. Zejména musím poděkovat všem lidem v Realu, kteří mají zásluhu na tom, že mám za sebou báječný rok korunovaný čtyřmi velkými trofejemi," citoval web sport.cz dvojnásobného vítěze ankety, který dotyčné ceny ovládl také v roce 2011.

A co další ocenění? Trenérem roku se stal Carlo Ancelotti, nejlepším prezidentem zase Florentino Pérez a objevem roku byl vyhlášen James Rodríguez, což ukazuje na jasnou nadvládu Bílého baletu, jenž byl vypíchnut i jako tým roku.

Cenu za celou kariéru obdržel současný kouč AC Milán Filippo Inzaghi. Nejlepším agentem se stal portugalský manažer Jorge Mendes, jenž nezastupuje pouze Ronalda nebo Mourinha, ale do jeho portfolia patří i Falcao, Quaresma, Nani, De Gea, Moutinho, Valdés, James, Di María, Yilmaz, Pepe či Coentrao.

Zlatý míč: Koho volili trenéři Dunga, Martino nebo Wilmots?