Blues dostali pětku, Arsenal padl, Reds nepomohly ani penalty

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester United přijel v rámci 20. kola Premier League na půdu Stoke City v roli mírného favorita. Na Britannia Stadium se totiž představil jako třetí celek soutěže, s tím, že hostitelům, kteří na Rudé ďábly vyrukovali s útokem Arnautovič - Diouf, patřila před čtvrtečním výkopem jedenáctá příčka.

Na první trefu se čekalo pouze necelé dvě minuty, když byl David de Gea překonán obráncem Ryanem Shawcrossem. Svěřenci trenéra Marka Hughese se ovšem těšili z vedení pouze 24 minut, než vyrovnal kolumbijský útočník Radamel Falcao, jenž přetavil svůj sedmý ligový start v základní sestavě United ve třetí přesný zásah. Více situací s brankovým vyústěním už se však 27203 přítomných diváků nedočkalo a dvacetinásobný mistr země, který se prezentoval systémem 3 - 4 - 2 - 1, si po pár dnů starém dělení bodů s Tottenhamem připsal druhý remízový výsledek v řadě a v Premier League již táhne lichotivou sérii 10 zápasů bez porážky.

Arsenal absolvoval na St. Mary´s Stadium před návštěvou 31 492 diváků šlágr se Southamptonem, ve kterém ovšem v přímém souboji o čtvrté místo neuspěl a po brankách Maného a Tadiče odjel do Londýna s porážkou 2:0. Kanonýrům nepomohl ani přítomnost Tomáše Rosického v základní sestavě Wengerova souboru, ve které vydržel po celých 90 minut.

Liverpool to měl proti poslednímu celku tabulky Leicesteru City na Anfield Road rozehráno velmi dobře, když po dvou proměněných penaltách kapitána Stevena Gerrarda vedl rozdílem dvou gólů. Nováček Premier League ovšem v průběhu druhého dějství po trefách Nugenta a Schluppa srovnal na 2:2 a Reds tak v boji o pohárovou Evropu zažili další nepříjemnou a nečekanou ztrátu.

Na Etihad Stadium byla k vidění přestřelka. Druhý tým tabulky Manchester City ovšem proti Sunderlandu nepřipustil překvapení a nakonec dokázal před domácím publikem triumfovat 3:2. Autorem vítězné trefy byl Frank Lampard, s tím, že před ním se v barvách Pellegriniho mužstva prosadili také Yaya Touré a Stevan Jovetič. Za poražený tým se do střelecké listiny zapsali Rodwell s Johnsonem, který pokořil argentinského brankáře Caballera z pokutového kopu.

Tottenham Hotspur si vyšlápl na White Hart Lane na vedoucí Chelsea a ze sedmého místa se posunul na pátou pozici. Blues tak aktuálně vedou tabulku už jen díky lepšímu skóre. Soubor Josého Mourinha sice v londýnském derby vedl zásluhou svého nejlepšího střelce Diega Costy, nicméně Spurs pak v rozmezí 22 minut vstřelili čtyři branky (dvakrát se trefil Kane a prosadili se i Rose a Townsend) a výsledek otočili. Korekci na rozdíl dvou gólů po přihrávce nejlepšího asistenta soutěže Fábregase zařídil Eden Hazard, ovšem definitivní pojistku přidal měl tým manažera Pochettina, jehož tentokráte potěšil belgický záložník chadli. Terryho závěrečná tečka už nic neřešila.