Štajner: Je to něco jiného, v Čechách vám lidi akorát nadávají

Štajner: Je to něco jiného, v Čechách vám lidi akorát nadávají

Ofenzivní veterán Jiří Štajner už sice nebaví diváky na prvoligové mapě, ovšem spokojen je i se svým angažmá v německém klubu FC Oberlausitz Neugersdorf, který působí v tamní páté nejvyšší soutěži a není to tak dávno, co vyřadil ve čtvrtfinále Saského poháru třetiligové Dynamo Drážďany.

Nejkrásnější Viktorka, Fanaticos Slovácko, My chceme Lužánky a Bolka zvítězí!

"Když budu hodnotit ten půlrok, co jsem v Německu, tak docela spokojenost. Samozřejmě mohlo to být ještě lepší, ale postoupili jsme v Saském poháru do semifinále. Porazili jsme doma Drážďany 2:1, to je velký úspěch. Je to tam dá se říct skoro profesionální a trénujeme jako v lize. Z toho pohledu jsem spokojený, že jsem z toho nevypadl. Určitě to není jako naše první a asi ani druhá liga. Ale nějakou kvalitu to určitě má," prozradil v rozhovoru pro Českou tiskovou kancelář někdejší hráč Liberce, Mladé Boleslavi, Slavie, Sparty či Hannoveru, jenž je po Janu Nezmarovi druhým nejlepším střelcem mužstva a u fanoušků je velmi oblíben.

Podzim zakončil Oberlausitz ve své soutěži na třetím místě, což znamená, že se drží na špici tabulky: "Nejsme velké město, v průměru na nás chodí třeba nějakých 500 lidí. Ale je to něco jiného než tady u nás třeba v divizi, v Čechách vám lidi akorát nadávají," pokračoval v interview pro ČTK osmatřicetiletý fotbalista s reprezentačními zkušenostmi, jemuž začíná příprava v malém německém městě u českých hranic až v polovině právě započatého měsíce: "Po Novém roce jsou tam 3. a 4. ledna nějaké halové turnaje, na to se těším. Oficiálně první trénink máme 14. ledna. Nebude to ale tak náročné, jako klasická zimní příprava. Přece jen někteří z nás tam chodí do práce," zakončil zkušený ofenzivní hráč s přezdívkou "Švejk".

Jaká je situace v Ďolíčku?

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.