Šest přestupů, které musí Chelsea uskutečnit, aby zůstala ve hře o titul

Šest přestupů, které musí Chelsea uskutečnit, aby zůstala ve hře o titul

V posledním ligovém utkání schytali Mourinhovi svěřenci pět gólů od Spurs. Terryho gól na 3:5 zajistil Blues setrvání na špici tabulky. Chelsea a Manchester City mají totiž stejný počet bodů i stejné skóre. José Mourinho by měl během ledna posílit svoji sestavu. Tento článek Vám přináší šestici přestupů, která by Blues pomohla vyhrát kýžený mistrovský titul.

Rosický a další aneb pět nejhezčích branek Arsenalu za rok 2014

Z klubu: Mohamed Salah

Egyptský křídelník přišel na Stamford Bridge v lednu loňského roku z Basileje za 12 milionů liber. Výrazněji se prosadit však nedokázal. Od svého příchodu odehrál 22letý hráč pouze 13 ligových utkání. Ve velmi konkurenčním kádru Blues si své místo v základní sestavě vybojovat nedokázal. Salah by měl z klubu odejít a uvolnit místo novým posilám.

[break]
Šest hráčů, kteří mohou změnit klub v příštích 48 hodinách

Karim Bellarabi - Leverkusen

José Mourinho je nespokojen s výkony svých křídelníků Salaha a Schürrleho. Z tohoto důvodu by do klubu mohl přivést hvězdu Bayeru Leverkusen. Německý reprezentant Bellarabi zažívá povedenou sezónu a typologicky se odlišuje od hráčů José Mourinho, což je další důvod pro případný přestup. 24letý krajní záložník už má na kontě osm ligových tref.

[break]
Pět destinací, kam by mohla odejít ikona Liverpoolu Gerrard

Z klubu: John Obi Mikel

Tento odchod je možná pravděpodobnější během letního přestupového období. Mikelův odchod je přesto na pořadu dne. Obi Mikel sice naskočil do 12 utkání, ale pouze čtyřikrát byl v základní sestavě. Zkušený Nigerijec je z formy a nedokáže se v tvrdé konkurenci Fábregase a Matiče prosadit. Mikel je v nejlepších letech a bylo by pro něj dobré, kdyby přestoupil.

[break]
Které poznatky by si měli Blues odnést z prohry s Tottenhamem?

Sergio Busquets - Barcelona

Tento přestup je možná trošku z říše snů, ale pro José Mourinho by to byl logický krok, jak posílit svůj tým. Jeden z nejchytřejších štítových záložníků na světě by Blues poskytl další taktické varianty, které by portugalský stratég mohl využít. Hráč jeho ražení na Stamford Bridge chybí. Busquets je však oporou Blaugranes a z klubu by odešel velmi těžko.

[break]
Šest nejhezčích branek Liverpoolu za rok 2014

Z klubu: Marko Marin

Do klubu přišel v roce 2012 za 8 milionů euro z Werderu Brémy. Marin se stal jedním z nejvíce nepovedených klubových přestupů uplynulých let. V modrém dresu odehrál pouhých šest utkání a klub ho poslal na hostování. Nejprve do španělské Sevilly, momentálně Marin působí ve Fiorentině, kde však v lize ještě neodehrál ani minutu. Vedení Blues by se německého křídelníka mělo zbavit a získat finance na příchod platnějších hráčů.

[break]
Deset překvapivě málo placených hráčů, kteří by si zasloužili lepší ohodnocení

Andrej Kramarič - HNK Rijeka

Jeden z nejžhavějších útočníků na přestupovém trhu. Chorvatský talent prožívá sezónu jako víno. Kramarič už má v této sezóně na kontě 28 gólů. Tato skvělá bilance přilákala pozornost mnoha evropských klubů. Nejnovější zprávy hovoří o konkrétním zájmu Chelsea, která by za hráče mohla do Rijeky odeslat až 8 milionů liber. Náhrada za stárnoucího Drogbu by to byla vynikající.

Přirovnávají ho k Müllerovi. Bude dávat góly i na Moravě?