Kvintet utkání, které Mourinhovi takticky vůbec nevyšly

Kvintet utkání, které Mourinhovi takticky vůbec nevyšly

Portugalský stratég José Mourinho bezesporu patří k největším trenérům současné doby, přesto jeho dojem kazí mediální chvástání a urážení svých soupeřů. Jenže i mistr se někdy utne a i on ve své manažerské kariéře zaznamenal špatné zvážení taktiky, které jeho tým stálo body. Podívejme se na pět nejhorších rozhodování při utkáních, které chytrost rozhodně postrádaly. Šesté místo by možná zaujal novoroční duel s Tottenhamem.

Největší afričtí hráči v historii Premier League

5. Chelsea - West Ham 0:0 (29. ledna 2014)


Bylo lednové studené počasí, které nabídlo další kolo anglické Premier League, ve kterém změřili své síly Chelsea s West Hamem. Překvapivá remíza byla uspokojivá pro soupeře Blues, Mourinho označil jejich výkon za „fotbal 19. století“ a stěžoval si na betonování. Kladiváři mu dali ochutnat z jeho strategie, se kterou byl tak úspěšný. Přestože umí reagovat na vývoj utkání a zachraňovat tři body, zde jeho taktické schopnosti působily bezzubě a průhledně.

[break]
Největší minely Stevena Gerrarda, kterých se v Liverpoolu dopustil

4. Real Madrid - Barcelona 0:2 (27. dubna 2011)


Dva španělské rivaly proti sobě postavilo semifinále Ligy mistrů, kde se José Mourinho pokoušel zastavit spanilou cestu katalánského velkolubu. El Clásico opět dopadlo lépe pro Barcelonu a Real tak neodmazal výprask 5:0 z dřívější sezóny. Do boje vytáhl „Special One“ všechny své trumfy, které se však v konfrontaci s Messim zdála být zcela ubohá. Destruktivní argentinský ostrostřelec mu dělal více starostí, než si chtěl přiznat. Ničemu nepomohla ani červená karta, kterou dostal Pepe opět celkem zbytečně a poslal tak soupeře do početní výhody. Po utkání Mou jen sarkasticky zatleskal výkonu sudího.

[break]
Osm potencionálních přestupů na ostrovech z kategorie povedených

3. Chelsea - Atlético Madrid 1:3 (30. dubna 2014)


Chelsea v posledním ročníku Ligy mistrů předvedla už katastrofální výkon proti PSG, který hasila až v domácí odvetě. V semifinále už bylo ale Atlético nad její síly i díky výkonům Thibauta Courtoise, kterého si v létě stáhla zpět z Madridu na Stamford Bridge. Po bezbrankové remíze ve Španělsku se čekal nástup Blues v domácím prostředí, ale nic takového se nekonalo. Lačnost po úspěchu překonalo veškeré nápady, které portugalský stratég měl v rukávech.

[break]
Top 25 jmen, která budou v létě k mání zdarma

2. Borussia Dortmund - Real Madrid 4:1 (24. dubna 2013)


Real byl v tomto dvojzápase jasným favoritem, přesto na hřišti to nevypadalo tak jednoznačně. Žlutá zeď Dortmundu byla nad jeho síly a atmosféra na německé půdě hnala domácí k výhře, kterou oslavila postup do finále. Záloha „Bílého baletu“ byla neviditelná v první půli, a po změně stran se žádná změna nekonala. Diego López čelil záplavě útoku a nebýt jeho, mohl by být výsledek mnohem děsivější.

[break]
Nejparádnější trefy Rudých ďáblů posledních dvanácti měsíců

1. Barcelona - Real Madrid 5:0 (29. listopadu 2010)


I sám Mourinho po zápase přiznal, že tato prohra byla tou nejhorší, jakou ve své kariéře utrpěl. Jeho první návštěva Camp Nou v roli trenéra Realu se ukázala jako katastrofální. Katalánci mu předvedli fotbalovou lekci, kterou nemohl ještě několik let poté rozdýchat a tlak na hřišti byl přímo destruktivní. Zatímco se Mourinho snažil přečkat bouři a pečlivě bránit, neměla tato taktická statečnost výsledkový efekt a hra Madridu se zdála více a více útrpná. Guardiola byl na svůj tým hrdý, a věděl, že celý svět tento debakl sledoval.

Pět nejhezčích branek Chelsea za rok 2014