Prošli Arsenalem, nyní však září jinde! O kom je řeč?

Londýnským Arsenalem prošla celá řádka vynikajících hráčů, ale jen několik z nich v klubu zůstalo opravdu dlouho. Mezi takové borce patřili například Henry, Bergkamp či nyní Tomáš Rosický. Pak je ovšem hodně takových, kterých se klub zbavil, nebo takových, kteří již nechtěli marně čekat na trofeje. Komu z bývalých kanonýrů se v současné době nejvíce daří mimo Emirates Stadium?

Prošli Arsenalem, nyní však září jinde! O kom je řeč?
Pět tragických prodejů, kterých Barcelona musí zpětně litovat

Ales Song (West Ham United)

Song se v roce 2012 rozhodl, že zkusí štěstí v Barceloně, ale na Nou Campu mu pšenka příliš nekvetla. To se ovšem nedá říci o jeho současném hostování ze španělského celku ve West Hamu, kde pod vedením Sama Allardyce patří k nejdůležitějším členům týmu a i díky němu jsou kladiváři na výborném sedmém místě v Premier League.
[break]Nejčerstvější spekulace okolo evropských gigantů

Robin van Persie (Manchester United)

V kádru Arsena Wengera patřil nizozemský snajpr mezi nejvytěžovanější borce, ale už ho nebavilo sledovat postupný exodus hvězd a marné čekání na trofeje. Rozhodl se proto v roce 2012 změnit angažmá a zamířil do Manchesteru United, kde hned oslavil titul, ke kterému pěknou řádkou branek přispěl.
[break]Kvintet navrátilců, kteří se rozhodli pomoci klubu svého srdce

Lukasz Fabianski (Swansea City)

Sedm let působil polský reprezentant v Arsenalu, než se konečně rozhodl pro změnu a pozici jasné jedničky. Tuto roli mu nabídlo Swansea City a Fabianski se jí ujal parádně. Pod jeho vedením mají labutě se čtyřiadvaceti inkasovanými góly jednu z nejlepších obran v lize.
[break]Sedm památných momentů uplynulého roku

Gervinho (AS Řím)

V Arsenalu se reprezentantovi Pobřeží slonoviny nedařilo. V římském AS je to však zcela o něčem jiném. Italský styl hru mu parádně sedí, což se projevuje i na statistikách. Letos má na svém kontě sedm branek a čtyři asistence.
[break]Pět největších smolařů historie v boji o Zlatý míč

Cesc Fábregas (Chelsea)

Do Arsenalu přišel z Barcelony a do ní se po několika letech také vrátil. V katalánské metropoli ovšem nedostal tolik prostou, kolik by si představoval, a tak zamířil zpět do Premier League. Ke zděšení fanoušků Gunners to však nebylo na Emirates Stadium, ale do konkurenční Chelsea, kde patří ke klíčovým hráčům. Od letního příchodu má na svém kontě čtyři branky a sedmnáct asistencí!