Cíle Gedeona? Do dvaačtyřiceti v lize a pak Chomutov či Most

Nejstarším hráčem, který kdy působil v nejvyšší tuzemské soutěži, je Josef Bican, jenž si připsal poslední start ve 42 letech, jednom měsíci a 26 dnech. Aktuálně se mu blíží brankář Jaromír Blažek, jenž by však na jeho překonání potřeboval na jaře start a jihlavskou jedničkou už není.

Cíle Gedeona? Do dvaačtyřiceti v lize a pak Chomutov či Most
Hraje Slavia o poháry? Škoda chce být čtvrtý, Beránek pátý

Na rekord myslí i devětatřicetiletý středopolař pražské Dukly Patrik Gedeon, jenž oslaví letos v létě čtyřicátiny: "To by znamenalo, že by mně Dukla musela dát smlouvu ještě na dva roky. Ta současná mně v létě vyprší a v lednu bychom měli s klubovým vedením jednat o nové. Rok mě v Dukle ještě kopat nechají. Ale dva? Na takovou dobu už smlouvu nedostanu," přemýšlel v rozhovoru pro sport.cz bývalý záložník Slavie, Blšan či Vadúzu.

Svěřenec kouče Luboše Kozla ukázal, že má v sobě stále soutěživého ducha: "Kdyby Jarda Bicana překonal, měl bych o motivaci víc, abych ho trumfl. A to přesto, že se věk ošálit nedá a tentokrát se mně do zimní přípravy fakt ani trochu nechtělo. Ale žádné úlevy jsem si na trenérovi nevymodlil, i když jsem sám zvědav, zda tuhle zimní přípravu přežiju a začátkem února odletím s mužstvem na soustředění na Kypr. Je už to o velkém sebezapření, ale chci hrát, dokud bude zdraví sloužit. Teď to jde, protože trénujeme na umělé trávě, která je ke kloubům a svalům přece jen šetrnější. Horší to bylo ve Slavii, kde jsme před dvaceti lety trénovali jen na zmrzlé škváře a pozemkářském hřišti," pokračoval webem sport.cz citovaný nejstarší hráč dejvického celku z Julisky.

Do budoucna je smířen s tím, že se bude stále častěji vyskytovat na lavičce náhradníků, ale i tak je připraven pomoci k co nejlepšímu umístění svého zaměstnavatele, s tím, že po skončení své prvoligové anabáze myslí i na nižší soutěže, což by znamenalo, že by byl vidět i po roce 2017: "Nedělám si iluze, že bych měl být základním kamenem sestavy Dukly, protože jsou tady kolem mladí kluci Štětina, Považanec a spol. Své osobní ambice rád podřídím cílům mužstva, jemuž půjde na jaře hlavně o to, aby vyhrávalo a neocitlo se snad v pásmu, v němž by figurovat nechtělo. Mou touhou je vydržet a hrát. Alespoň do dvaačtyřiceti v lize a pak ještě třeba někde v nižší soutěži. U nás doma v Chomutově nebo v Mostě," zakončil Gedeon, jehož názor publikoval web sport.cz.

Mičola: V životě jsem netrénoval tak tvrdě, jako poslední půlrok