Borussia Dortmund: Důvody k optimismu. Dokáže BVB vybojovat Ligu mistrů?

Posledních 12 měsíců nebylo pro fanoušky vestfálského celku zrovna příjemných. V Bundeslize pokračuje nadvláda Bayernu Mnichov, Kloppovi svěřenci se nacházejí u dna tabulky a největší klubová hvězda pravděpodobně odejde. Přesto je zde několik důvodů k optimismu. O jaké důvody se jedná?

Borussia Dortmund: Důvody k optimismu. Dokáže BVB vybojovat Ligu mistrů?
Nový Neymar a další brazilské hvězdy, které mohou přestoupit do Evropy

Návrat Marca Reuse

Největší klubová hvězda odehrála v této sezóně pouze sedm ligových utkání a dva zápasy Champions League. Přesto patřila k tomu nejlepšímu co Borussia v tomto ročníku nabídla. Reus stihl dát šest branek a tři asistence. Reus je rozdílovým hráčem, který dokáže vyhrávat zápasy. Německý reprezentant by se měl brzy uzdravit, přesto se ho fanoušci BVB nemusejí dočkat. Reus je silně spojován s přestupem do některého z evropských velkoklubů.

[break]
Hráči, kteří opustili Premier League a stali se světovými hvězdami

Sokratis v obranné řadě

V první půlce sezóny nebyla obrana Dortmundu zrovna jednou z nejpevnějších. Řecký stoper byl v minulosti ve stínu Subotiče a Hummelse, kteří tvořili nejlepší stoperskou dvojici v Bundeslize. To už teď neplatí. Hummels navíc pravděpodobně Borussii opustí. Sokratis se postupem času stává více důležitým článkem Kloppova orchestru.

[break]
Kdo stojí 27,5 miliardy? Žebříček hráčů s největší výstupní klauzulí!

Nuri Sahin bude tvořit hru

Kloppův tým velmi znatelně postrádá tvůrce hry Sahinova střihu. Turecký playmaker v této sezóně odehrál pouze 97 minut. Během jeho absence ve středu zálohy většinou nastupovali Sven Bender a Sebastian Kehl, oba štítoví záložníci. Dortmundská zálohy momentálně nedokáže vytvořit potřebně kvalitní finální přihrávky. Sahin by měl tuto slabinu odstranit.

[break]
Rooney, Ramos či Lukaku: Nejdražší teenageři této galaxie

Kevin Kampl v útoku

Ještě před začátkem lednového přestupového období oznámilo BVB příchod první posily. Z rakouského Salzburgu přišel slovinský ofenzivní záložník Kevin Kampl. Rozhodně se jedná o zajímavého ofenzivního hráče, kterého se vyplatí detailně sledovat. V této sezóně už dal 11 gólů ve všech soutěžích. Dokáže Kampl oživit ofenzívu BVB?

[break]
Kdo se stane novým koučem osiřelého Newcastlu United?

Vzestup tabulkou

Dortmund je momentálně na předposledním místě ligové tabulky se ziskem žalostných 15 bodů. Na dně tabulky však Borussia nezůstane dlouho. Kloppův tým má nyní dostatek času na vyléčení svých největších opor. Čtvrté místo a účast v play-off Ligy mistrů jsou vzdáleny pouze 12 bodů. To je v silách Borussie dohnat. Účast v Champions League je hlavní motivací.

Pět skvělých útočníků, kteří by měli přestoupit do Premier League