Historicky největší odchody z Premier League do La Ligy

David De Gea by mohl jít ve šlépějích dalších hvězd anglické nejvyšší soutěže, které vyslyšely volání ze španělské La Ligy. Real Madrid i Barcelona disponují velkým finančním zázemím, které jim umožňuje vynaložit velké sumy na příchod svých posil. Podívejme se na největší přesuny ze směru Anglie – Španělsko v historii.

Historicky největší odchody z Premier League do La Ligy
Kdo stojí 27,5 miliardy? Žebříček hráčů s největší výstupní klauzulí!

Luis Suarez (Liverpool > Barcelona)


Ještě v minulé sezóně byl králem střelců v Premier League, když málem Liverpool dovedl k zisku ligového titulu. Zájem Barcelony o hodnotě 75 milionů liber byl však vyslyšen a tak uruguayský kanonýr opustil Anfield Road a odešel zkusit své štěstí na Camp Nou.

Thierry Henry (Arsenal > Barcelona)


Francouzská reprezentační ikona se stala legendou na Emirates. Zájem Katalánců vygradoval po porážce od Gunners ve finále Ligy mistrů v roce 2006. Henry nakonec o rok později do Španělska odešel a Wenger tak přišel o velmi klíčového hráče. Ve Španělsku už však na svá nejlepší léta u Arsenalu nedokázal navázat.

[break]
Rooney, Ramos či Lukaku: Nejdražší teenageři této galaxie

Luka Modrič (Tottenham Hotspur > Real Madrid)


Modrič vždy vynikal svou kvalitou a jeho osoba byla vždy spojována s velkým množstvím zájemců s tučným paklem bankovek na jeho vykoupení. Tottenham už dávno přerostl a vítězství v boji o jeho služby nakonec slavil Real Madrid. Modriče zdobí velká pracovitost na podstatné části hřiště a z tohoto důvodu se sama vybízejí zranění, kterými v poslední době trpí.

Xabi Alonso (Liverpool > Real Madrid)


Bývalý záložník Liverpoolu strávil mnoho úspěšných let v dresu „Bílého baletu“, který však také opustil pro nadbytečnost a okusil angažmá v Bayernu Mnichov. Vysoce kvalitní španělský reprezentant znamenal pro Reds hnací motor ve středu hřiště.

[break]
Kdo se stane novým koučem osiřelého Newcastlu United?

Cesc Fábregas (Arsenal > Barcelona)


Hvězdný španělský záložník po velmi vydařeném působení na Ostrovech vyslyšel volání Barcelony. Jenže po pár letech zjistil, že v roli obětního beránka pude opět pryč. O jeho služby měla zájem nejvíc Chelsea a fanoušci Arsenalu nemohli dlouho rozdýchat, že Fábregas odchází k jejich odvěkým rivalům. O to více, když na Stamford Bridge předvádí super výkony.

David Beckham (Manchester United > Real Madrid)


Ikona anglické reprezentace opustila Old Trafford po několika roztržkách se Sirem Alexem Fergusonem a zamířila do Realu Madrid. Během tohoto období se z Beckhama stala globální hvězda a celebrita. Jenže v dresu Rudých ďáblů získal tolik trofejí, které na Bernabeu moc nepřicházely. Titul v La Lize získal jen jednou a jednou Superpohár.

[break]
Pět skvělých útočníků, kteří by měli přestoupit do Premier League

Gareth Bale (Tottenham Hotspur > Real Madrid)


Tottenham přišel o svou hvězdu v roce 2013 za 86 milionů liber, když velšský reprezentant po svém příchodu zaznamenal během několika let strmý rozlet své formy, který okouzlil i Real Madrid. Na White Hart Lane od té doby hledají kvalitního útočníka, který by alespoň částečně zalepil tuto ztrátu.

Cristiano Ronaldo (Manchester United > Real Madrid)


Portugalský fenomén byl celou svou kariéru ctižádostivým hráčem, který by možná chodil i přes mrtvoly pro své individuální úspěchy. V poslední době se však začíná částečně stávat i týmovým hráčem. Za svou bohatou kariéru už získal mnoho trofejí, které však začaly mocně narůstat především po jeho příchodu do Realu Madrid z Manchesteru Untied.

Vydra jako náhrada za Bonyho, nebo vysněný útočník Zoly?