Pět důvodů, proč Chelsea vyfoukne titul Manchester City

City o víkendu zaváhalo s Evertonem, se kterým si nakonec rozdělilo body, zatímco Chelsea uspěla s Newcastlem a vede Premier League opět o dva body. Není ale všem dnům konec a změna na prvním místě tabulky může být ještě velmi aktuální. Citizens chtějí obhájit titul a věří, že se jim to podaří. Podívejme se na pět důvodů, proč by Chelsea nemusela ligu vyhrát právě na úkor City.

Pět důvodů, proč Chelsea vyfoukne titul Manchester City
Šest nejspornějších fotbalových dresů, které otřásly světem

5. Sergio Agüero


Citizens mají v argentinském ostrostřelci pravděpodobně nejlepšího hráče Premier League, o čemž přesvědčoval ještě před svým zraněním. Po angažování Wilfrieda získají dalšího kanonýra, který by jim měl v boji o titul pomoci. Taková útočná síla by mohla být nezastavitelná. Pokud Agüero naváže na své výkony z podzimu, budou k tomu mít velmi blízko, pokud Chelsea párkrát zaváhá.

[break]
Nový Neymar a další brazilské hvězdy, které mohou přestoupit do Evropy

4. Diego Costa


Blues jsou velmi závislí na střelecké chuti španělského kanonýra a potřebují, aby se mu vyhnula zranění a zůstal ve stejné herní pohodě jako na podzim. Je dokázáno, že ho nemohou nasazovat na dva zápasy týdně a šetřit ho na klíčové boje, ve kterých může rozhodnout. Pokud by ho Mourinho nadměrně vytěžoval, nemuselo by se jim to vyplatit.

[break]
Proč by měla jednička United na minutu odmítnout hvězdný Real?

3. Pocit uspokojení


Blues prokázaly v minulosti, že i s dobrým týmem mohou finálního výsledku nedosáhnout. Pokud si začnou na Stamford Bridge myslet, že utkání je předem vyhrané, opak je mnohdy pravdou. Hráči musí být pod neustálým tlakem a potřebují být hladoví po každém dílčím úspěchu, který je k titulu posune. Citizens jim jsou v zádech a každého zaváhání využijí ve svůj prospěch.

[break]
Historicky největší odchody z Premier League do La Ligy

2. Liga mistrů


Liga mistrů je soutěží, kterou Mourinho ještě v Londýně nevyhrál. Jeho chuť v nejprestižnější evropské klubové soutěži uspět by mohla být na úkor Premier League, neboť vytěžování svých nejlepších hráčů na této frontě by se projevilo potom v ligových utkáních. Obě soutěže finišují stejně a taktické rozhodování v samotném závěru by mohlo hodně rozhodnout.

[break]
Šest podivuhodných statistik, které překvapí celý svět


1. Těžké období


Londýnský velkoklub bude muset čelit náročnému období plného důležitých utkání. Pokud by se probojovali v Lize mistrů do čtvrtfinále nebo semifinále soutěže, v tom samém čase budou na Ostrovech na pořadu dne ligová utkání s United, Arsenalem a Liverpoolem. Takto náročnou část zvládnou jen opravdu připravení. Výpadek formy a špatně zvolená taktika by mohla mít fatální následky.

Skvělí hráči, kteří unikli hrobníkovi z lopaty