Přivítá Itálie Adebayora, Eto´a, Paulinha či Luize Adriana?

Ačkoliv má italská Serie A k nejlepší a nejrenomovanější soutěži Starého kontinentu daleko, i ona stále přitahuje majitele velkých jmen. Kdo je ve druhé třetině právě probíhajícího přestupového okna spojován s nejvyšší soutěží na Apeninském poloostrově nejvýrazněji?

Přivítá Itálie Adebayora, Eto´a, Paulinha či Luize Adriana?
Historicky největší odchody z Premier League do La Ligy

Jak informoval britský Evening Standard, zkušený útočník Tottenhamu Hotspur Emmanuel Adebayor aktuálně jedná o příchodu do celku FC Parma, kterou čeká ve druhé polovině sezóny tuhý boj o záchranu, a protože Cassano nestačí na vše sám, další kvalitní ofenzivní tykadlo potřebuje jako sůl.

Na White Hart Lane by mohl ukončit působení také defenzivní záložník Paulinho, jenž by měl mít namířeno do některého ze špičkových italských klubů. List Sunday People zmínil oba milánské velkokluby a Starou dámu a šestadvacetiletý Brazilec s minulostí v Corinthians zřejmě nebude proti. V aktuálním ročníku Premier League totiž odehrál za Spurs pouze 135 minut čistého času bez ani jednoho startu v základní sestavě.

Druhý návrat do rodné země by mohl absolvovat také Mario Balotelli, jemuž přestup na Anfield Road nesedl. "Super Mariovi" s minulostí v Interu, AC či Manchesteru City prý chce dát šanci mistrovský Juventus Turín, který je spojován i s Ezequileme Lavezzim z Paříže.

A v Liverpoolu už tak často nepůjde potkat ani dalšího známého borce. Kamerunský útočník Samuel Eto´o by mohl opustit Everton kvůli zájmu rozjeté Sampdorie Janov. Píše to tak alespoň dobře informovaný Corriere dello Sport. Třiatřicetiletý snajpr opustil Itálii v létě 2011.

Pakliže by AS Řím v zimním období přišel o Mattiu Destra, vedení Vlků z "věčného města" už má mít podle Tuttosportu důstojnou náhradu. V kontaktu je se sedmadvacetiletým Brazilcem Luizem Adrianem ze Šachtaru Doněck, jenž aktuálně vede střelecký žebříček sezóny Ligy mistrů s devíti přesnými zásahy.

Pět hráčů Blues, kteří mohou v lednu opustit Stamford Bridge