Vrba: Na Hušbauera ve velmi náročné lize jsem zvědavý

Pavel Vrba, který už vede reprezentaci 13 měsíců, se aktuálně věnuje přípravě na Lotyšsko, které se představí v Praze v závěru března. V souvislosti s přípravným duelem se Slovenskem pak bývalý stratég Žiliny či Plzně prozradil, že do Žiliny možná vezme i hráče širšího kádru a dá jim šanci. O čem všem mluvil v rozhovoru pro oficiální stránky FA ČR dále?

Vrba: Na Hušbauera ve velmi náročné lize jsem zvědavý
Nejinteligentnější, nejtechničtější... Rosický je v tisku oslavován

Nejen o návštěvě švýcarských krajánků Vaclíka a Suchého...


"Na přelomu ledna a února přijdou na řadu i výjezdy do zahraničí. Chceme s manažerem Dušanem Fitzelem navštívit zápasy Brém, Stuttgartu a Freiburgu v německé bundeslize, chystáme se do Basileje za Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým a zřejmě na začátku února nás čeká cesta do Španělska a Portugalska, kde objedeme tréninkové kempy Plzně, Jablonce a Mladé Boleslavi. Všechny týmy tam narazí na kvalitní soupeře a pro nás je velmi užitečné vidět hráče i v takové konfrontaci. Naopak nám to časově nevyjde ve stejném termínu do Turecka za Spartou. Její zápas v Praze proti Žilině si však samozřejmě ujít nenechám.“

O přestoupivším Hušbauerovi a Necidovi, jehož změna dresu čeká...


"Pepa Hušbauer jde do velmi náročné italské ligy a jsem zvědav, jak si povede. U Tomáše Necida je asi variant víc. Odpovím obecně: každý hráč by při volbě angažmá měl mít na paměti, aby si vybral klub, kde dostane odpovídající prostor na hřišti. To musí být první atribut. Skvělým příkladem je třeba Necid: hostování ve Zwolle mu obrovsky pomohlo, rozstřílel se a řekl si o návrat do reprezentace. My si můžeme jenom přát, aby měl prostor na hřišti i na jaře. Ať už bude hrát kdekoliv. A to platí pro každého hráče s reprezentačními ambicemi."

O uzdravené bundesligové dvojici Gebre Selassie a Hloušek...


"Co se týká Adama Hlouška a Thea Gebre Selassieho, tak je jejich vytížení ze závěru podzimní části bundesligy samozřejmě dobrou zprávou i pro nás. Na začátku sezony měli oba zdravotní potíže, ale teď dostali mnohem víc šancí a vedli si dobře. Pokud to bude pokračovat, můžeme na to reagovat i při skládání nominace. Hráči to mají jenom ve svých rukách."

O dvou zástupcích Premier League Petru Čechovi a Tomáši Rosickém...


"Přestup Tomáše Rosického a Petra Čecha? U nich si myslím, že se v lednu nezmění už nic. I při pohledu na jejich poslední výkony a vytížení. Tomáš s Petrem patří mezi zrovna mezi ty hráče, s nimiž jsem často v kontaktu po telefonu. Zavoláme si, sleduju jejich postavení a jsem moc rád, že jim začátek letošního roku vyšel a oba začali pravidelně nastupovat. Je to příznivé i pro reprezentaci. Loni jsem za nimi vyrazil i proto, že jsme se osobně prakticky neznali, pokud pominu nějaké společenské události. Tehdy bylo důležité potkat se a probrat řadu praktických věcí týkající se chodu týmu. Tyto věci jsou teď zaběhlé. Na druhou stranu netvrdím, že během jara do Londýna nevyrazíme, pokud by termínová listina Arsenalu a Chelsea nabídla nějakou schůdnou variantu. Během ledna a února to však neplánujeme."

Polák: Vedení klubu ví, že nebudu dávat góly, ale čeká, že...