Šest zbytečně předražených útočníků v dějinách této hry

Mohl by se Bony Wilfried zapsat mezi další předražené útočníky v dějinách fotbalu? Jeho přesun do Manchesteru City je prý otázkou několika dní, neboť kluby se podle stanice BBC již domluvily na částce 30 milionů liber. Má ale hlavní lákadlo Swansea takovou hodnotu? V posledních letech jsme byli svědky mnoha podobných přehmatů, proto si připomeňme šest nejznámějších z nich, které vybral web Caughtoffside.

Šest zbytečně předražených útočníků v dějinách této hry
Nový Neymar a další brazilské hvězdy, které mohou přestoupit do Evropy

6. Andriy Shevchenko: AC Milán - Chelsea (30 milionů liber)


Tah Blus v získání ukrajinského velikána, který na San Siru ohromoval celý svět, nevyšel příliš podle očekávání. Na Stamford Bridge zaznamenal Shevchenko pouze 22 branek v 77 zápasech a v roce 2009 jeho trápení v Londýně skončilo, když o něj zájem projevil jeho rodné Dynamo Kyjev.

[break]
Proč by měla jednička United na minutu odmítnout hvězdný Real?

5. Andy Carroll: Newcastle United - Liverpool (35 milionů liber)


Nebyla to hráčova chyba, když v roce v roce 2010 požadoval nenasytný Newcastle po Liverpoolu 35 milionů liber za mladého a nezkušeného útočníka se zábleskem formy z poslední sezóny. Jenže Reds byli tak hloupí, že tuto částku akceptovali a Carrolla na Anflield Road přivedli. Vlna zranění vedla ke špatné formě a herní výpadek byl znát natolik, že byl nakonec po třech letech prodán West Hamu.

[break]
Šest podivuhodných statistik, které překvapí celý svět

4. Hernán Crespo: Inter Milán - Chelsea (16,8 milionů liber)


V srpnu roku 2003 přišel tento argentinský útočník z Interu Milán za skoro 17 milionů liber. Ve skutečnosti si na sebe však vydělal, neboť tři hostování a trvalý prodej nakonec pro Blues znamenaly 25 milionů liber. Na Stamford Bridge se Crespo prosadit nedokázal a s příchodem Mourinha, který poté přivedl Didiera Drogbu jeho šance nakonec vychladly úplně.

[break]
Historicky největší odchody z Premier League do La Ligy

3. Hulk: Porto - Zenit Petrohrad (39,5 milionů liber)


V Portugalsku si tento silný a svalnatý brazilský reprezentant vybudoval skvělou pověst, která nakonec ruský klub stála skoro 40 milionů liber. Je překvapivé, jak jsou v ruské Premier League platy vysoké a očekávání nízké, neboť svými výkony rozhodně fanoušky ani trenéra přesvědčit nemohl. Jeho špatná forma byla znát i na domácím světovém šampionátu v Brazílii.

[break]
Šest nejspornějších fotbalových dresů, které otřásly světem

2. Fernando Torres: Liverpool - Chelsea (50 milionů liber)


Španělský reprezentant se již na Anfiled Road potýkal s úpadkem formy, když se Chelsea rozhodla přijít s neuvěřitelnou nabídkou za jeho služby. Na Stamford Bridge však svými výkony neoslňoval, proto se často spekulovalo o jeho konci. Tak se nakonec i stalo, když ho italský AC Milán po půlročním hostování zakoupil a poslal na zkušenou do Atlética Madrid, kde začal svou velkou dráhu.

[break]
Kdo stojí 27,5 miliardy? Žebříček hráčů s největší výstupní klauzulí!

1. Zlatan Ibrahimovič: Inter Milán - Barcelona (40 milionů liber + Samuel Eto´o)


Jeden z nejpodivnějších a celkově nejdražších obchodů v historii je odchod švédského reprezentačního klenotu Zlatana Ibrahimoviče z Interu Milán do Barcelony. Jeho raketový start byl vskutku skvělým a okamžitým úspěchem, ale po čase ztratil kanonýr s balkánskými kořeny důvěru tehdejšího kouč Pepa Guardioly, protože prý Messi požadoval jeho post. Ibrahimovič byl nakonec prodán s velkou ztrátou do AC Milán.

Skvělí hráči, kteří unikli hrobníkovi z lopaty