Sparta neuspěla s Larssonem, teď chce Bobice

Sparta neuspěla s Larssonem, teď chce Bobice

Vedení Sparty Praha se po příchodu trojice slovenských hráčů začíná ohlížet po zahraničních posilách i na západ od českých hranic. Koncem roku se letenští funkcionáři neúspěšně poptávali na možný příchod Henrika Larssona z Barcelony, nyní mají v hledáčku dalšího útočníka: někdejšího německého reprezentanta Frediho Bobice.

Sparta se zajímala o možný příchod čtyřiatřicetiletého Larssona kvůli tomu, že hráč projevil touhu v létě ukončit své působení v katalánském klubu. Vedení Barcelony údajně kontaktovalo ve sparťanském zastoupení i agenturu Sport Invest International, ale neúspěšně. Vyhlášený kanonýr, který nejlepší léta své kariéry strávil v Celtiku Glasgow, se totiž nakonec rozhodl vrátit na závěr kariéry do Švédska. Jméno klubu, do něhož zamíří, však ještě neoznámil.

Larsoon teď bude žít v jihošvédském Helsingborgu. Ačkoliv tamní klub rovněž působí v nejvyšší švédské soutěži, Larssonův start právě v jeho barvách ještě vůbec není jistý. "V blízkosti je ještě několik ligových týmů," podotkl hráč, který ve Švédsku zatím v jiném klubu nenastupoval.

Letenský klub spekulace o zájmu o Larssona nepopřel, k přímému jednání prý ale nedošlo. "Zjišťovali jsme pouze, zda by tato možnost existovala. Nakonec z toho ale sešlo," řekl sparťanský mluvčí Lukáš Přibyl. Ten se už nechtěl vyjadřovat k dalšímu jménu, které se v souvislosti se Spartou přetřásá. V polovině týdne by prý mohlo být jasno, zda na nabídku českého mistra kývne Bobic.

Čtyřiatřicetiletý mistr Evropy z roku 1996 je nyní bez angažmá a podle informací německých médií zvažuje ukončení kariéry, pokud během ledna nedostane uspokojivou nabídku. Bobic dosud odehrál 285 bundesligových zápasů v dresu Stuttgartu, Borussie Dortmund, Herthy Berlín a Hannoveru, hrával také v anglickém Boltonu. V minulém týdnu podle agentury SID už ale odmítl nabídku Racingu Štrasburk a tučnými smlouvami ho lákají japonské kluby.

[ 2.1.2006 - eFotbal/ČTK. Foto: MARSfoto ]