Rajtoral: Byla blbost, že jsem nechodil na penalty, umím je

Uzdravený osmadvacetiletý univerzál plzeňské sestavy a velký odpůrce umělé trávy František Rajtoral zažil v přípravě proti Jiskře Domažlice jednu premiéru.

Rajtoral: Byla blbost, že jsem nechodil na penalty, umím je
Sparta před Borussií, AS Řím i Manchesterem City. Co Plzeň?

Dva pokutové kopy v jednom duelu totiž ještě nikdy nezahrával. A protože bývalý hráč Příbrami, Baníku či Hannoveru obě proměnil (jednu dokonce po faulu na sebe), po závěrečném hvizdu hýřil sebevědomím...

"Byla blbost, že jsem na ně nechodil dřív, myslím, že je kopat umím. Jsou určení hráči, kope ale ten, kdo si vezme první míč. Proto jsem pro něj běžel, nemělo smysl ležet, aby mi balon někdo neukradl," smál se webem sport.cz citovaný obránce či záložník, jenž svému chlebodárci chyběl podstatnou část roku 2014 kvůli únavovému syndromu.

A na penalty si dle svých slov věří dále, a to i do soutěžních utkání: "Rozhodl jsem se, že penalty budu kopat, nikoho k nim nepustím. Samozřejmě záleží na trenérovi, koho k nim pustí, ale já bych je rád zahrával," zakončil na stránkách sport.cz muž se zkušenostmi z české reprezentace, jenž si ve vítězném pohárovém duelu vyzkoušel i zahrávání trestného kopu: "Také na to jsem se nominoval," ukončil své povídání po poslední plzeňské přípravě před odletem do Turecka.

Plzeň přetlačila Domažlice, nejvíce byl vidět Rajtoral