Kvintet mladíků, kteří se hrou podobají současným hvězdám

Současné hvězdy této hry známe lépe než malou násobilku. Každý týden nás přesvědčují o svém talentu, ale stejně jako my i oni stárnutí neovlivní. Za pár let pověsí své kopačky na hřebík a my budeme sledovat zase jiné individuální osobnosti, na které je radost pohledět. Pokud se ve světě objeví mladík, jenž disponuje velkými schopnostmi, ihned je přirovnáván k současným velikánům. Podívejme se na pět takových talentů, které web Sportskeeda spojil podle schopností k současným hvězdám. Myslíte, že za pár let zaujmou jejich místo v pomyslné síni slávy?

Kvintet mladíků, kteří se hrou podobají současným hvězdám

Hvězdy, které by fanoušci klubů viděli raději v jiném dresu


5. Marco Verrati a Xavi


Xavi je jednou z nejlepších záložních es v současném fotbalu. Hvězda Barcelony a španělského národního týmu vyhrála snad už všechno, co jen mohla za svou bohatou kariéru získat. Celou kariéru vykazoval Xavi obrovské schopnosti a talent. V poslední době je s ním srovnáván italský mladík Marco Verratti, který o přízeň publika bojuje v pařížském PSG. Má obrovskou sílu na míči a jeho mozek pracuje při hře na plné obrátky, což dokazuje množství elegantních přihrávek, které zdobí jeho hru. Na malém prostoru dokáže obrovské věci.

[break]
Pět reálných náhrad v útoku Reds za Balotelliho

4. Isco a Andres Iniesta


Dvaadvacetiletý španělský záložník patří k velmi zajímavým mladíkům, kterými Real Madrid disponuje. V rozehrané sezóně předvádí hru, která lahodí i oku fanouška a mluví se o jeho velké budoucnosti. V reprezentaci Španělska by mohl být prý právoplatným nástupcem Iniesty, který roky vábil svými výkony příznivce Barcelony. Jejich první dotek a práce s míčem jsou podle expertů téměř totožné a svým rychlým pohybem umějí balón skvěle podržet.

[break]
Šest podivuhodných statistik, které překvapí celý svět

3. Paul Pogba a Yaya Touré


Oba o sobě dávají hlasitě najevo nejen v Anglii a Itálii. Reprezentant Pobřeží slonoviny patří k nejlepším hráčům Afriky a Paul Pogba je klenot Francie, který má teprve uzrát ve hvězdu obřích rozměrů. Již dnes se o jeho služby přetahují největší evropští giganti, kteří nabízejí horentní sumy Juventusu, ve kterém působí. Fyzicky a typologicky jsou si velmi podobní a oba umějí rozhodnout zápas svými individuálními schopnostmi. Jejich předností je především křížem otevřít obranu soupeře a prosadit se až do zakončení.

[break]
Proč by měla jednička United na minutu odmítnout hvězdný Real?

2. Lucas Moura a Franck Ribéry


O schopnostech brazilského pravého záložníka nebylo ihned pochyb, když před dvěma lety přišel do Paříže. Jeho tempo a ochota narušit obranu soupeře spojená s přímočarostí připomíná záložníka Bayernu Mnicov Francka Ribéryho. Oba umí vytvořit řadu příležitostí pro útočníky, a pokud žádný není nablízku, umí odpovědnost vzít sami na sebe. Sebevědomí z nich jen čiší, a zatímco jeden postupně bude uvadat, druhý má vše ještě před sebou.

[break]
Šest podivuhodných statistik, které překvapí celý svět

1. Jesé Rodriguez a Arjen Robben


Sprinteři, podvodníci, skvělí finišeři, záškodníci. Každá z těchto přirovnání by se dala připojit k těmto dvěma hvězdám. Oba disponují neuvěřitelným talentem, který dokáže rozhodnout zápas. Mladý Španěl však u „Bílého baletu“ strádá zatím na úkor Garetha Balea. Na pravé straně si dokážou stáhnout míč levou nohou pouhým krokem a řítit se na bezmocnou obranu. Rodríguezovo čtení hry v mnohém připomíná schopnosti nizozemského reprezentanta ve službách Bayernu Mnichov.

Skvělí hráči, kteří unikli hrobníkovi z lopaty