Plzeň míří za Hannoverem a Legií, Koubek bere i tři mladíky

Viktoria Plzeň odletí do Turecka na herně-kondiční soustředění s pětadvaceti hráči, s tím, že Miroslav Koubek se sebou bere i mladíky Jakuba Šimana, Jurije Medveděva a Dominika Hradeckého.

Plzeň míří za Hannoverem a Legií, Koubek bere i tři mladíky
Vaněček: Začíná mi to střílet

"Fáze obnovy a zvyšování trénovanosti má v našich plánech zhruba tři týdny. Pokračovat tak bude také v rámci tureckého pobytu. V Antálii nás čeká herně-kondiční soustředění, kdy se fyzická připravenost týmu bude zvyšovat již především formou herních prvků a průpravných her. Odlétá kompletní kádr, který má Viktoria v tuto chvíli k dispozici. Tento počet je ideální také z pohledu organizace tréninků, které na místě budeme chtít praktikovat. Dalšími faktory jsou také zápasová zastupitelnost a v neposlední řadě motivace pro mladé fotbalisty," ozřejmil na stránkách sport.cz hlavní trenér západočeského celku.

Zatímco v Česku sehráli Tecl, Pilař a spol. zápasy proti Tachovu a Domažlicím (oba 3:1), na turecké půdě je čeká tradiční bundesligový účastník Hannover a polský šampion Legia Varšava: "Ty zápasy už budou určitě jiné, musíme se na ně pořádně připravit a odevzdat v nich maximum. Snad se povedou uhrát i patřičné výsledky, abychom potěšili fanoušky," řekl na stránkách fcviktoria.cz reprezentační bek Václav Procházka.

To, že už se západočeští borci nepůjdou pouze proběhnout, potvrdil i Koubek: "Čekají nás dva velmi silní soupeři. Do zápasů půjdeme z plné přípravy, nicméně přistoupíme k nim samozřejmě s plnou vážností," doplnil stratég, jenž zatím nemůže naplno počítat s Tomášem Hořavou, Davidem Limberským či Ondřejem Vaňkem, v jejichž souvislosti však doufá, že se postupně zapojí.

Po Turecku dojde v únoru i na Španělsko: "S dvěma zahraničními kempy mám již zkušenost i z jiných klubů a samozřejmě tuto možnost vítám. Jedná se o běžný postup v zemích, které mají podobné klimatické podmínky jako Česko a je to ku prospěchu tréninkového procesu. Následující španělský pobyt bude již zaměřen čistě na herní přípravu a dolaďování všech potřebných aspektů směrem ke startu soutěžního jara," pokračoval webem sport.cz citovaný bývalý kouč Slavie, Boleslavi či Baníku, jehož tým po podzimu vévodí Synot lize.

V Hradci to zkouší i Kamerunec