Kvintet zoufalých veteránů, kteří v lednu mohou zaskočit Evropu

Některé hráčské přestupy jsou dlouhodobě probírané a pečlivě vybírané, ale najdou se i takové, které bez informačního náznaku médií vyplují na povrch až v případě samotného podpisu. Moc se o těchto spekulacích nemluví, a když už je někdo jmenuje, většinou si čtenáři ťukají na čelo, co to ten redaktor zase píše za blábol. Některé nelogické tahy by mohly vyjít i v tomto zimním přestupovém oknu. Podívejme se na veterány, kteří by si mohli chtít na sklonku své kariéry ještě ukousnout z koláče úspěchu podle webu Sportskeeda.

Kvintet zoufalých veteránů, kteří v lednu mohou zaskočit Evropu
Které kluby utratily za posledních deset let nejvíce peněz?

5. Thierry Henry do Arsenalu


Francouzský kanonýr se z MLS vrátil na Emirates, kde s hráči trénoval. Arsenal v současné době sleduje všechny možné útočníky na Africkém poháru národů, přestože mnoho z nich je již nedostižných. Pokud by Wenger propadl zoufalosti, mohl by mít o Henryho zájem. Již při jeho druhém angažování u Gunners ho francouzský stratég bral kvůli svým zkušenostem a osobnosti, ne jeho aktuálním výkonům. Pro klub bude vždy legendou a v kabině by mohl pomoci především svou přítomností.

[break]
Které čtyři hvězdy vyřeší trable United?

4. Henrik Larsson do Manchesteru United


Bývalá švédská reprezentační hvězda zářila v národních barvách mnohem dříve, než žlutý dres oblékl Zlatan Ibrahimovič. Larsson se dokázal často prosadit i ve složitých situacích, o čemž přesvědčoval i fanoušky Rudých ďáblů. Ve svém vysokém věku na Old Trafford nakoukl na tři měsíce a výkony nezaostal za zbytkem kádru, Sir Alex Ferguson ho ale v Manchesteru neudržel. Švédský miláček davu tak i přes svou krátkou pouť v dresu ďáblů zanechal zřetelnou stopu. Britská média hovoří o tom, že by se však nemusela tato epizoda uzavírat, neboť by se mohl ještě na Old Trafford podívat, pokud se zdá své manažerské funkce u Helsingborgs.

[break]
Hvězdy španělské ligy, které mohou obléknout dres Liverpoolu

3. Sol Campbell do Arsenalu


Anglický centrální obránce sice v roce 2012 pověsil své kopačky na hřebík, ale Arsenal čelí tento rok další krizi, u které je na vině řada zranění. Angažování čtyřicetiletého veterána by mohlo být jen krajním řešením v nejhorších případech, kdyby obrana Gunners byla děravá jako cedník. Sám Campbell si svou kondici udržoval na Emirates i po konci kariéry. Jeho vliv v kabině by byl obrovský a své zkušenosti by mohl předávat současným hráčům, kteří by to jistě ocenili.

[break]
Kdo dokáže sesadit z trůnu Messiho a Ronalda? Známe osm statečných!

2. Diego Lopéz do Realu Madrid


Bílý balet se začal potit poté, co poznal, že jejich kapitán Iker Casillas už není takovou jistotou, jakou býval dříve. Možná věčná škoda, že si nechali svého šikovného odchovance opět vyklouznout ze svého sevření a uvolnit ho do AC Milán. Tam dostává Lopéz mnohem více prostoru a je vidět. Carlo Ancelotti by ho opět mohl zkusit přivést na Santiago Bernabeu.

[break]
Bony v kabině City ještě nebyl a už si získal obdivovatele

1. Edgar Davids do Barcelony


Legendární nizozemský defenzivní záložník přišel na Camp Nou v zimě sezóny 2003/04, když vyslyšel volání svého krajana, který tehdy katalánského giganta vedl. Frank Rijkaard se rozhodl pro tohoto výrazného „Pitbulla“ nejen pro svou nebojácnost směrem k brance soupeře. Ve Španělsku však příliš dlouho nezůstal a již po roce zamířil do Interu Milán. Katalánci však zcela jistě nechtějí hrát roli druhého týmu v tabulce La Ligy a v kabině by mohly právě zkušenosti Davidse hrát velkou roli. Barcelona nutně potřebuje po vypršení trestu přestupů omladit a postavit tým schopný válčit třeba celé další desetiletí.

Komerční masturbace! To je Zlatý míč FIFA. A proč Vrba ignoroval Ronalda i Messiho?