Nejkatastrofálnější nákupy v Premier League

Obrovská investice a následně obrovské zklamání? I to se bohužel někdy na přestupovém trhu stává. Výjimkou v tomto směru není ani anglická Premier League, která je považovaná za nejlepší soutěž světa. Posledním borcem, který nedokázal naplnit mnohamilionovou investici je Roberto Soldado. Kteří čtyři další hráči selhali před ním?

Nejkatastrofálnější nákupy v Premier League
Osm zázračných mladíků, kteří si totálně zazdili kariéru

Roberto Soldado – 26 milionů liber

Španělský útočník je jedním z nejhorších nákupů londýnského Tottenhamu v historii. Někdejší opora Valencie, za kterou dal devětadvacetiletý borec 59 gólů ve 101 ligových zápasech, se na White Hart Lane neprosadila. Pouhých sedm přesných zásahů na jedenatřicet utkání je hodně mizerná bilance na hráče, za kterého Spurs zaplatili 26 milionů liber. Vysvobození by mohlo přijít z bundesligy, konkrétně z Bayeru Leverkusen...
[break]Která ze tří ofenzivních hvězd zaplní v Chelsea uvolněné místo?

Andrej Ševčenko – 30 milionů liber

Legenda italského AC Milán přicházela do londýnské Chelsea s pověstí gólového kanonýra, který dává jednu branku za druhou. Během sedmi let na San Siru dal ukrajinský forvard 127 gólů v Serii A a to samé si od něj slibovali i v Chelsea. V modrém dresu se ovšem na ligové scéně dokázal prosadit během tří let jen devětkrát.
[break]Kvintet zoufalých veteránů, kteří v lednu mohou zaskočit Evropu

Robinho – 33 milionů liber

Šikovný Brazilec se v roce 2008 stěhoval z Realu Madrid do Manchesteru City, který začínal budovat hvězdami nabitý kádr a Robinho měl být jednou z hlavních opor, ale bohužel. Na Etihad Stadium jeho angažmá neprobíhalo zrovna podle představ. Robinho se tak nechtěně stal jedním z největších přestupových zklamání v moderních dějinách Premier League.
[break]Deset ikonických vzkazů skrytých pod dresy hvězd

Andy Carroll – 35 milionů liber

Velkou díru do světa v Liverpoolu neudělal Andy Carroll. Anglický útočník přišel na Anfield Road ve stejném přestupním okně jako Luis Suárez, ale ačkoli byl o dost dražší, výkonnostně byl o dost horší. Za straky dal na podzim jedenáct gólů v devatenácti zápas, v dresu Liverpoolu pak na jaře jen dvě branky ze sedmi duelů a mělo být ještě hůř. V následující sezoně totiž potřeboval na čtyři trefy 35 zápasů a jeho osud byl zpečetěn.
[break]Které kluby utratily za posledních deset let nejvíce peněz?

Fernando Torres – 50 milionů liber

Příběh El Nina je všude moc dobře znám. Nejprve začátek kariéry úspěšným působením v Atlétiku Madrid a následně přišel přesun do Liverpoolu, kde si svou výbornou gólovou potencí okamžitě získal fanoušky. Dařilo se mu tak moc, až mu hodila laso Chelsea, která neváhala zaplatit rekordních 50 milionů liber, aby Torrese na Stamford Bridge přivedla. To se jí také povedlo, ovšem vedení Blues tohoto kroku nejspíše ještě teď lituje.