AFCON 2015: Kdo nás na turnaji v Rovníkové Guinei zaujal?

V těchto dnech se na africkém kontinentu koná pravidelný africký Pohár národů. Hostitelskou zemí je Rovníkové Guinea, která nahradila Maroko, které se pořadatelství zaleklo z důvodu epidemie eboly. V Evropě jsou na programu ligové soutěže. V Africe se sešla smetánka z celého kontinentu. Africa je na fotbalové talenty bohatá a skauti každoročně objeví mnoho perspektivních hráčů. Tento článek Vám představí čtyři hráče, kteří nás na šampionátu zaujali.

AFCON 2015: Kdo nás na turnaji v Rovníkové Guinei zaujal?
Desatero největších letošních outsiderů, kteří okouzlili Evropu

Stéphane Badji - Senegal - SK Brann

Obrovitý senegalský záložník nastoupil ve vítězném zápase proti Ghaně na kraji obrany, což svědčí o jeho univerzalitě. 24letý hráč norského Brannu se předvedl velmi ofenzivním výkonem a patřil mezi nejlepší hráče svého týmu. Badji by po třech letech mohl opustit Norsko. O jeho služby má zájem Newcastle a Hull. Norský klub by za svého hráče mohl požadovat částku okolo 600 000 liber.

[break]
Kteří mladíčci dokáží vyřadit předražené hvězdy PSG?

Didier N’Dong - Gabon - FC Lorient

Dvacetiletý záložník je v reprezentaci nováčkem, ale vede si velice dobře. Zejména v zápase proti Burkině Faso se činil. Proti Kongu se projevila slabina Gabonu. N’Dong byl brzo vystřídán a gabonská obrana působila velmi zranitelným dojmem. Mladý Afričan dříve působil v tuniském SC Sfaxien. Už je však dohodnutý s francouzským Lorientem, kam zamíří hned, jakmile skončí africké mistrovství. N’Dong v Tunisku absolvoval několik tréninků pod vedením Hatema Trabelshiho, bývalého hráče Ajaxu či Man City.

[break]
Mladé pušky, které se rokem 2015 prostřílí ke slávě!

Kennedy Mweene - Zambie - Mamelodi Sundowns

Zambijský gólman už dlouhá léta patří mezi reprezentační jistoty. Hráč jihoafrického Mamelodi Sundowns rovněž patří mezi hlavní hvězdy tamního fotbalu. 30letý gólman má na kontě i dva reprezentační góly. Zároveň je mistrem Afriky z památného šampionátu v roce 2012. I na právě probíhajícím turnaji předvádí výtečné zákroky. Zkušený brankář by mohl být v hledáčku evropských klubů, kteří potřebuji kvalitního náhradníka.

[break]
Jak vydělat 63,8 miliard korun? Která soutěž se chlubí nejdražšími televizními právy?

Thuso Phala - Jížní Afrika - SuperSport United

Další hráč se zkušenostmi z Jižní Afriky. Pravé křídlo bylo nejlepším hráčem svého týmu v zápase proti Alžírsku. Phala dokázal otevřít skóre zápasu. Avšak Bafana Bafana vedení neudrželi a padli 1:3. Hráč jihoafrického SuperSportu je rychlostním hráčem a energickým hráčem. Ve svých 28 letech má dost možná poslední šanci si vysloužit evropské angažmá. Některý druholigový evropský klub by však mohl zájem.

Nová posila Realu Odegaard: 8 faktů, které jste o něm doposud nevěděli