Hvězdná XI Premier League složená z Asiatů a Afričanů

Ještě před několika lety nebylo tolik afrických a asijských hráčů, kterým by se podařilo proniknout do evropského fotbalu. V současné době je však všemu jinak, neboť se stávají základním pilířem klubů starého kontinentu a velkým osobnostem, které dokážou rozhodnout sami zápasy. Všechny anglické prvoligové celky kromě Manchesteru United a Burnley někoho z těchto světadílů ve svých řadách mají, proto není složité sestavit takovou jedenáctku.

Hvězdná XI Premier League složená z Asiatů a Afričanů
Deset nejefektivnějších hvězd současnosti na starém kontinentu

Brankář: Mark Schwarzer (Austrálie)


Schwarzer je již velmi známé jméno v Premier Legue, neboť zde působí již skoro 18 let. Svou dráhu na Ostrovech započal v dresu Middlesbroughu. V elitní anglické soutěži udržel 152 čistých kont. V Chelsea toho sice příliš neodchytal, ale zájem Leicesteru City s ním počítá i mezi tyče. Ve svých dvaačtyřiceti letech ho toho ale už mnoho nečeká.

Centrální obránce: Kolo Touré (Pobřeží slonoviny)


Reprezentant Pobřeží slonoviny patří k nejzkušenějším obráncům Premier League. Jeho vystupování v Arsenalu i Manchesteru City sklidily úspěch. Třiatřicetiletý Touré se v minulé sezóně upsal Liverpoolu, kde je v současné době nepostradatelný. V mnoha složitých situacích umí zachovat ledový klid.

[break]
Sedm velikánů, které nakonec Wenger na Emirates nepřivedl

Centrální obránce: Moya Yoshida (Japonsko)


Jeho přínos byl pro Southampton v roce 2012 obrovský, ale příchodem Dejana Lovrena a Tobyho Alderweirelda v následujících dvou sezónách byl odsunut na druhou kolej. Pokaždé, když Yoshida dostal příležitost, chopil se ji pevně za pačesy a prokázal své kvality. Nepostradatelným je také v japonském národním výběru.

Pravý obránce: Ahmed Elmohamady (Egypt)


Egyptský reprezentační obránce patří k nejlepším hráčů Hull City. Umí vypomoci i v záloze, jenže sám se v týmu bez formy prosadit nedokáže. Pokud má tento ostrovní celek zůstat mezi elitou, je třeba k němu přidat několik zkušených hráčů, na kterých lze stavět.

[break]
Na co se během jara zaměří největší evropští giganti?

Levý obránce: Yun Suk-Young (Jižní Korea)


Korejský reprezentant ve službách QPR se blýskl především při své první sezóně v tomto anglickém klubu. V poslední době jeho forma strádá, přesto se těší plného vytížení, neboť Harry Redknapp nedisponuje lepšími. Přestože ve hře občas hrubě chybuje, jeho potenciál ještě neuzrál a jistě brzy všem svůj talent ukáže.

Defenzivní záložník: Mile Jedinák (Austrálie)


Austrálský reprezentační kapitán je ve skvělé formě, což dokazuje v Crystal Palace. Patří k nejlepším střelcům svého klubu, neboť během podzimu zaznamenal již 5 branek. Jeho největší předností je ale poctivé bránění, které je nepříjemné všem útočníkům v Premier League.

[break]
Nová posila Realu Odegaard: 8 faktů, které jste o něm doposud nevěděli

Střední záložník: Ki Sung Yeung (Jižní Korea)


Jeden z nejvíce nedoceněných hráčů v Anglii, který by mohl být v mnoha ohledech velmi platným. Zatímco v barvách Swansea příliš prostoru v této sezóně nedostal, v reprezentaci Jižní Koreje patří ke stěžejním osobnostem. Vzhledem k tomu, že Bony Wilfried už součástí velšského celku není, bude potřebovat kouč Gary Monk od tohoto záložníka více kreativity.

Střední záložník: Alex Song (Kamerun)


Po několika nevýrazných sezónách na Camp Nou a katastrofálním výkonem na světovém šampionátu v Brazílii se s ním Barcelona rozloučila a pustila ho do anglického West Hamu Untied na hostování. S příchodem na Boleyn Ground se stal ihned jedním z nejvlivnějších osobností klubu na trávníku a Sam Allardyce profituje z jeho schopností.

[break]
Klokani? Prý vyloženě fotbalové mužstvo s útočným stylem...

Ofenzivní záložník: Yaya Touré (Pobřeží slonoviny)


Útočně laděný záložník Manchesteru City se v minulé sezóně výrazně přičinil o zisk ligového titulu. Čtyřnásobný držitel ceny Africký fotbalista roku umí připravit mnoho finálních přihrávek, ze kterých těží především Argentinec Sergio Agüero. Na podzim zaznamenal 7 tref.

Útočník: Sadio Mane (Senegal)


Senegalský kanonýr patří ke klíčovým hráčům Southamptonu, který v této sezóně okupuje horní příčky Premier League. Bývalý hráč rakouského Red Bull Salzburg zapadl do kádru Saints ihned a svým tempem a přesností umí rozhodovat zápasy.

[break]
Brankář Černý se opět vrací na ostrovy: Nebylo nad čím váhat

Útočník: Wilfried Bony (Pobřeží slonoviny)


Nejlepší střelec roku 2014 s osmnácti brankami opustil před pár dny Swansea a své štěstí zkusí v týmu aktuálního mistra Manchesteru City. Ve svém bývalém angažmá patřil k hráčům, kteří dokážou rozhodnou zápas a to samé se od něj očekává i na Etihad Stadium. Bývalý hráč pražské Sparty vykazuje velký brankový apetit.

Patero důvodů, proč by Rudí ďáblové mohli FA Cup vyválčit