Damková chce mít klid: Když mě klub žádá o výměnu sudího, vyjdu vstříc

Pokud jste nevěděli, podle čeho vybírá Dagmar Damková rozhodčí pro jednotlivé zápasy Synot ligy, pak si můžete pogratulovat - ocitli jste se ve správný čas na správném místě...

Damková chce mít klid: Když mě klub žádá o výměnu sudího, vyjdu vstříc
Plzeň potopí rekordními 6 góly Ibrahimovič, tipuje magazín

"Při obsazení musíte zvážit spoustu aspektů, o kterých se lidem ani nezdá. Stane se, že obsadím zápas a z jednoho týmu mi volají, že s konkrétním rozhodčí měli v minulosti problém. Poprosí, požádají, uznám to a vyjdu jim vstříc. Chci mít klid. Když je argument, že bylo něco špatně, tak jim vyhovím. Všechno je o komunikaci. Říkám lidem z klubů: Mám telefon, když máte problém, volejte," ozřejmila bývalá ligová sudí v interview pro idnes.cz.

"Jsou zápasy, před kterými se v uvozovkách modlím a přeju si, aby to dobře dopadlo. Musím říct, že na podzim to bylo celkem v pohodě," pronesla v rozhovoru pro idnes.cz historicky první žena, která v roce 2003 pískala první ligu mužů, jež neměla problém ani své modlitby specifikovat: "Derby, Sparta - Plzeň, dneska to budou i zápasy Jablonce. Někdy je klíčové rozhodnutí padesát na padesát a rozhodčí má na to vteřinu. Ale když se stane něco neomluvitelného, tak se sudích zastávat nebudu," doplnila idnes.cz citovaná čtyřicetiletá šéfka rozhodčích FA ČR, jež ve své kariéře odřídila 45 prvoligových duelů na české scéně a 101 klání na mezinárodní úrovni.

Sama funkcionářka přiznává, že před důležitými ligovými souboji taktizuje a zamýšlené sudí šetří na ony zápasy s velkým Z: "Většinou to už od začátku sezony máte v hlavě a připravujete si to. Když vím, že budu chtít na šlágr nasadit konkrétního rozhodčího, tak ho týden předtím nemůžu poslat na zápas, kde se může shodit. Je zapotřebí ho schovat, uchránit," pokračovala na stránkách idnes.cz Damková, jež současně avizovala, že by ráda brankové arbitry do budoucna obsazovala alespoň na jeden zápas každého kola.

Baroš potěšil fanoušky Baníku. Odmítl konkrétní nabídku z Anglie