Kadlec stojí až příliš mimo kolektiv, všiml si trenér Frankfurtu

Sparta si může prozatím zajít chuť. Dvaadvacetiletý útočník Eintrachtu Václav Kadlec zůstává po rozhodnutí klubového představenstva ve Frankfurtu. Minimálně tedy na jaře.

Kadlec stojí až příliš mimo kolektiv, všiml si trenér Frankfurtu
Cizinci v českých prvoligových klubech, jimž by mohlo patřit jaro

Uznávaný trenér bundesligového mužstva Thomas Schaaf vidí v klientovi manažera Pavla Pasky útočnou volbu číslo 3 za dvojicí Meier - Seferovič.

Klub, který ho z Letné koupil za 3,5 miliony eur, svého ofenzivního hráče nechtěl jen půjčit: "Odchod Kadlece do bundesligy nebo druhé nejvyšší soutěže nepřichází v úvahu. Nemáme také zájem na hostování. Pokud budeme o jeho odchodu v letním přestupním termínu jednat, pak o přestupu," zaznělo v klubovém prohlášení, jehož citoval web sport.cz.

Kouč současně připustil, že nad ním nezlomil hůl a vidí v něm perspektivu. Jen svého svěřence pokáral za němčinu, ve které i po roce a půl zrovna nezáří. I kvůli tomu stojí podle Schaafa lehce mimo partu: "Jeho přístup k povinnostem je v pořádku. Nejsou s ním problémy. Když nastoupí, odevzdává maximum. V přípravě vypadal velmi dobře. Má v sobě cosi, co není na první pohled vidět, ale potvrzuje to jeho kvalitu. Určitě je to perspektivní hráč, ale musí na sobě dál pracovat a především se víc integrovat. Stojí až příliš mimo kolektiv," všiml si na stránkách sport.cz Schaaf, jenž v minulosti vedl dlouhá léta Werder Brémy.

V prvním jarním bundesligovém kole proti Freiburgu se však exletenský útočník, který má být na domácím Euro do jednadvaceti let oporou Dovalilova souboru, nevešel ani na lavičku...

Slavia: Řebíček splatil dluh, do Ostravy míří kapitán Táborska