Pětice nejvíce nedoceněných evropských kanonýrů

V několika posledních letech jsou zraky všech fanoušků nejvíce upřeny na dvojici hvězd Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Tito dva kanonýři si nadstandardními výkony řekli velice hlasitě o pozornost a celý fotbalový svět neustále udivují nejen svým talentem, ale i z toho vyplývajících boření dosavadních statistik. Bohužel jsou pak jejich stíny hráči, kteří by za jiné konstelace hvězd mohli být na tom vrcholu sami, bohužel jsou však opomíjeni. Podívejme se na pět skvělých kanonýrů podle webu Sportskeeda, kterým se nedostává zaslouženého uznání.

Pětice nejvíce nedoceněných evropských kanonýrů
Čtyři čeští hráči, kteří působili dlouhou dobu ve Francii

5. Antonio Di Natale


Bývalý italský reprezentant prokazuje své schopnosti v Udine i ve svých sedmatřiceti letech. Velmi jistě se stane v očích fanoušků legendou Serie A a snem každého manažera je mít ho ve svých řadách. Di Natale umí branky nejen připravovat, ale i sám dávat a v italské nejvyšší soutěži zaznamenal 251 zásahů v 567 zápasech.

[break]
SRALta, SeSHITci, Prasečkář, Kobzan a Řízek: Kdo je kdo ve fotbale II

4. Klaas Jan Huntelaar


Tento nizozemský klenot by mohl být pasován do role nejnešťastnějšího hráče světa, neboť se mu podařilo skórovat téměř ve všech možných soutěžích, do kterých nakoukl, přesto se přízni velkoklubů nikdy příliš netěšil. Často je přirovnáván k Ruudovi van Nistelrooyovi, jenže ten si oblibu všech vybojoval. Huntelaar zaznamenal ve 344 zápasech 216 branek, což mu ale nestačilo k tomu, aby si ho veřejnost více všimla a on se vryl do její paměti.

[break]
Vítězové a poražení posledního hracího dne Premier League

3. Lukas Podolski


Talentovaný německý kanonýr, který se však v poslední době netěšil velké přízni lodivoda Arsenalu, odkud začátkem ledna putoval do Interu Milán na hostování. Pokud už se Podolski na trávníku objeví, velmi často se raduje ze vstřelené branky, přesto jeho nasazování bylo v Bayernu a Arsenalu velmi skromné. Předpokládá se, že pokud se mu na apeninském poloostrově bude také dařit, na Emirates už by se zbytečně nevracel.

[break]
Suveréni, kteří ještě v sezóně neokusili hořkost porážky

2. Jermain Defoe


Existuje jen velmi málo hráčů, kteří disponují ohromným klidem před finální střelou před brankou soupeře. Dvaatřicetiletý anglický útočník možná celkově ve hře vypadá poněkud nevýrazně, ale pokud stojí před brankou a má čas zakončit, nemá problém najít přesně to místo, které brankář nečeká. V celé jeho kariéře zaznamenal již 226 branek. Přesto však za ty roky nedostal šanci od většího klubu, který by mohl otestovat jeho potenciál.

[break]
Šest nejlepších střelců podzimní části Fortuna ligy

1. Seydou Doumbia


Patrně nejvíc nedoceněným kanonýrem poslední doby je útočník Pobřeží slonoviny Seydou Doumbia. Sedmadvacetiletý hráč AS Řím se blýsknul především v dresu ruského mistra CSKA Moskva, kde v 95 utkáních zaznamenal 61 branek. Italský klub ho angažoval tento týden a má v něj důvěru, zatímco zbytek světa ho vehementně ignoruje.

Pět nejběhavějších hráčů v české nejvyšší soutěži