Proč Loučka nekývl Slovanu a mění první za pátou ligu?

Proč Loučka nekývl Slovanu a mění první za pátou ligu?

Dvaatřicetiletý záložník Luboš Loučka přišel do Jablonce v létě 2006 a v dresu severočeského celku strávil osm a půl roku. Druhá polovina Synot ligy už se ho však týkat nebude, protože se přesunul do Německa.

Podaný: Nešel jsem dolů, prostě jsem to vzal jinudy

Nejde ovšem například o druhou bundesligu, nýbrž až o pátou nejvyšší soutěž a klub Neugersdorf, za který na podzim váleli Jiří Štajner či současný sportovní ředitel Slovanu Liberec Jan Nezmar...

Bývalého hráče pražské Sparty, který nasbíral v první české lize úctyhodných 268 startů, měl přitom do svých řad lákat Slovan Bratislava, na jehož lavičce sedí trenérský tandem Jozef Chovanec a Horst Siegl. Ani pro ně však neměl dobrou zprávu.

"Udělal jsem, co jsem chtěl. Jsem v Neugersdorfu spokojený. Hraju s Jirkou Štajnerem, Janem Nezmarem a dalšími českými kluky," ozřejmil v rozhovoru pro sport.cz dnes již bývalý svěřenec Jaroslava Šilhavého, jenž zažil v Baumitu Františka Komňackého i Václava Kotala.

Středopolař přitom opouští klub na třetí pozici a s vysokými šanci na evropské poháry. Jeho herní vytížení a ambice pomáhat na hřišti a ne jen držet palce na tribuně, však všechno převážilo...

"Je sice fakt, že Jablonec přezimuje třetí a může hrát o titul, jenže já neměl o čem přemýšlet. Nechtěl jsem jen sedět na lavičce, naskakovat jen minimálně do zápasů nebo k nim vůbec nejezdit. A přesně takový osud by mě nejspíš čekal. Ve středové řadě je Hübschman, vedle něj nastupoval Rossi a v zimě ještě přišel Greguš. Trenér se mnou nepočítal, konkurence je obrovská, nebylo co řešit. Díky Jablonci jsem poznal fungování předního klubu. Poznal jsem řadu dobrých hráčů, spoustu kamarádů. Nikdy na to nezapomenu," pronesl na stránkách sport.cz chrudimský rodák Loučka.

Měl by se Švenger bát, že ho z brány Klokanů vystrnadí Zlámal?

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.