Komu Cassano odpustí 4 miliony eur a proč nechce do USA?

FC Parma může na své zářivé období už pouze vzpomínat. Momentáně je na úplném dnu Serie A a s mizerným bodovým ziskem neúprosně směřuje mílovými kroky do Serie B. Klubem ze stadionu Ennia Tardiniho navíc zmítají obrovské finanční problémy a neplatí svým hráčům, což znamená, že ho ti nejvýraznější opouští.

Komu Cassano odpustí 4 miliony eur a proč nechce do USA?
Nejdražší přestupy zimy. Kdo se plácl přes kapsu?

Znechucen byl i obávaný útočník Antonio Casano, jenž se predčasně vyvázal z kontraktu, i když mu trojnásobný držitel Italského poháru dluží nemalé finanční prostředky: "Nechávám tu čtyři miliony eur, ale cítím se teď líp. Peníze nejsou problém, aspoň pro mě ne. Horší je, že v týmu jsou kluci, kteří vydělávají mnohem méně než já, a sedm měsíců neviděli ani euro. Nemám problém s fanoušky, spoluhráči ani s většinou lidí, kteří v klubu pracují. Ale jsem strašně naštvaný na ty, kdo zavinili, že se Parma řítí do takové katastrofy. Vlastně vůbec nevím, kdo noví majitelé jsou. Během dvaceti dní jsem viděl čtyři různé prezidenty. A nic se nezměnilo. Pořád ty samé sliby, že zítra už peníze přijdou - a nic. Už se to nedalo vydržet, jsem z toho unavený. Radši si zachovám důstojnost a peníze tu nechám," prohlásil Cassano, jehož slova publikoval server idnes.cz.

Dokonce ho poslední situace vykolejila natolik, že by mohl ve dvaatřiceti letech oznámit předčasný konec profesionální dráhy. Dotyčný scénář se však zřejmě nestane, protože se nezdá pravděpodobné, že by se nějaký ambiciózní celek nepokusil bývalého borce AS Řím, Realu Madrid, AC Milán, Interu či Sampdorie Janov angažovat: "Agent mi sice radil, abych šel do Ameriky, ale tam můžu hrát, až mi bude čtyřicet a nezvládnu běhat. Když do června neseženu nový tým, možná s fotbalem skončím. V poslední době mi přinesl jen zklamání," vzkázal webem idnes.cz citovaný rodák z Bari, jenž dosud nasbíral devětatřicet mezinárodních startů za Itálii.

Chelsea má tý nejlepší hráče v Evropě, rozplýval se Cuadrado