CR7 slaví narozeniny! Proč by právě tyto mohly být jeho nejlepší?

Portugalec Cristiano Ronaldo ve čtvrtek oslavil své třicáté narozeniny. Někdo by se mohl domnívat, že v tomto věku by mohla hráčská kariéra pozvolna uvadat, ale hvězda Realu Madrid je v současné době na vrcholu. Držitel Zlatého míče v minulé sezóně vyhrál Ligu mistrů, kterou by rád úspěšně zopakoval i letos, navíc má Bílý balet i slibně nakročeno k triumfu v La Lize. Nejlepší hráč uplynulého roku je na vrcholu a zde je několik důvodů, proč si zaslouží být na fotbalovém Olympu právě on.

CR7 slaví narozeniny! Proč by právě tyto mohly být jeho nejlepší?
Kvintet horkých letních adeptů na zisk Pogby

Všechny statistiky, které se kolem Ronalda mihnou, nezůstanou ladem. Portugalský reprezentant rád boří ležáky a upravuje je podle svých schopností. V probíhající sezóně zaznamenal již 36 branek a deset asistencí. Pokud mu jeho parádní střelba vydrží, může si svá osobní, i klubová čísla ještě vylepšit. Pokud byste se zeptali kteréhokoliv hráče Realu Madrid nebo samotného kouče Carla Ancelottiho, všichni vám poví, že Ronaldo má výjimečné vůdčí schopnosti a spousta jeho spoluhráčů k němu vzhlíží. Je skvělým příkladem ambiciózního jedince, který obětuje na hřišti svou duši.

Podruhé v řadě získal Zlatý míč a rád by ho obhájil i tento rok. Pokud se Bílému baletu podaří vše, co si předsevzal, může i jeho přičiněním opět tuto anketu vyhrát. Real už nezíská pohár Copa del Rey, ale možností další triumfů je hned několik. Na rozdíl od Lionela Messiho se umí skvěle adaptovat na novém pracovišti, což dokázal jeho příchodem do Manchesteru United i do Madridu. Pokud by se rozhodl svého současného chlebodárce opustit, neměl by zřejmě problém zapadnout i jinde. Právě v hlavním městě Španělska zaznamenal více branek než zápasů, které zde odehrál. Touto bilancí se nemůže pochlubit každý. Ronaldo by si k letošním narozeninám zcela jistě přál klubové i individuální úspěchy, které stojí za dveřmi a čekají, až jim otevře.

Pět bizarních červených, nad kterými kroutíme hlavou