Plzni se nedařilo, Slavia ovládla derby, Sparta skolila Bystricu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Ambiciózní Baumit Jablonec si to v sobotu dopoledne v rámci generálky na jarní pokračování Synot ligy se Slováckem rozdal s druhým týmem podzimní části Fotbalové národní ligy Varnsdorfem a na neutrální půdě v Nymburku dokázal tým uznávaného kouče Zdenka Frťaly porazit poměrem 4:1. Za mužstvo trenéra Jaroslava Šilhavého, jenž vsadil na defenzivní čtyřlístek Romera, Pernica, Beneš, Novák, se trefili Jan Kopic, Valerijs Šabala a střídající Lukáš Masopust, jenž se prosadil dvakrát a zažil tak nejpovedenější start v novém trikotu.

Lafata mohl přijít i o Evropskou ligu. Trapné utajování hvězdy

Picault a spol. nepozvednou úroveň české ligy, varuje Paska

Sparta si před zahájením ligových bojů pozvala na Strahov Duklu Banská Bystrica, která ve Fortuna lize přezimuje na poslední příčce a o svém triumfu rozhodla již v prvních pětatřiceti minutách. Nejprve se podařilo rozvlnit síť Davidu Lafatovi a posléze se z penalty, kterou vyslal do protipohybu slovenského gólmana, nemýlil Bořek Dočkal, jenž zažívá zimní brankové hody. Vítězslav Lavička postavil od úvodních minut sestavu Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa – Vácha, Matějovský, Shala – Dočkal, Krejčí – Lafata.

Slavia, jejíž trenér Miroslav Beránek vsadil od startu na Deeliho, Vukadinoviče, Keniu či Fialku, se na jarní část naladila ovládnutím malého pražského derby, když skolila rozdílem tří gólů druholigovou Viktorii Žižkov. V první půli otevřel skóre Zmrhal a něco málo po hodině hry zasadili dva hřebíčky do žižkovské rakve Škoda se Zmrhalem.

Naproti tomu plzeňské Viktorii poslední duel před soutěžním vstupem do jara nevyšel. Ve Španělsku prohráli svěřenci Miroslava Koubka se čtvrtým týmem ruské Premier League Krasnodarem 0:2, když dostali branky od Sigurdssona a Joaozinha, jenž překonal brankáře Bolka z pokutového kopu. Podzimní půlmistr Synot ligy, jenž hrál od 55. minuty bez vyloučeného Limberského a kterému se v průběhu druhého dějství zranil bek Radim Řezník, nedokázal za celých devadesát minut vystřelit na branku.

Poslední celek Synot ligy Hradec Králové si pozval šestý celek druhé polské ligy GKS Katowice, se kterým remizoval 1:1. Votroci sice v sobotním utkání prohrávali, když proměnil penaltu Gonerz, nicméně po hodině hry vyrovnával vytáhlý stoper Adrian Rolko.