Které někdejší velké naděje nedokázaly naplnit potenciál?

Letos se Real Madrid rozhodl angažovat 16letého Martina Odegaarda. Dokáže mladičký talent naplnit svůj potenciál? V minulosti jsme už zažili, že ne vždy se rozvoj mladého hráče povede na jedničku. Někteří z nich i tak prožili úspěšnou kariéru, ale někteří upadli do úplného zapomnění. Nyní si společně představíme několik nadějných hráčů, kteří nedosáhli svého potenciálu.

Které někdejší velké naděje nedokázaly naplnit potenciál?
Momenty, které uvedly Torrese do podvědomí celého světa

5. Ryan Babel

Odchovanec Ajaxu patřil před mnoha lety mezi nejvíce talentované hráče v Evropě. A dnes působí v turecké lize v dresu Kasimpasy. Kde se stala chyba? Liverpool za něj v roce 2007 zaplatil 11,5 milionů liber. Babel měl v té době na kontě dva nizozemské tituly a skvěle se předvedl na ME do 21 let. Babel na Anfield podával velice nevyrovnané výkony a po čtyřech letech ztratili Reds trpělivost a prodali ho do Hoffenheimu. Ale ani zde Babel neoslnil.

[break]
Týmy s nejlepší obrannou řadou na světě

4. Joe Cole

Každý fanoušek anglické kopané si pamatuje jeho gól na MS 2006 do sítě Švédska. Odchovanec Kladivářů prožil úspěšnou kariéru, ale jeho potenciál ho předurčoval k mnohem větším úspěchům. Nejlepší část kariéry prožil v Chelsea, kde získal tři tituly a dalších mnoho pohárových trofejí. Velmi talentovaný záložník doplatil na častá zranění. Gerrard o něm kdysi prohlásil, že s míčem umí lepší věci než samotný Messi. Následovala angažmá v Liverpoolu, Lille, West Hamu a momentálně v Aston Ville.

[break]
Hráči světové extratřídy, kteří opustili Nou Camp

3. Robinho

Odchovanec Santosu patřil v minulých letech mezi největší naděje brazilského fotbalu. Na světový vrchol se Robinho vyšplhat nedokázal, i když působil v mnoha slavných klubech. Ve své kariéře vystřídal Real, City a AC Milán. V žádném svém působišti nedokázal oslnit a potýkal se s nedostatkem konzistentních výkonů. Robinho nejvíce strádal v Anglii, naopak se mu celkem dařilo v Itálii. Dnes už 31letý hráč působí ve svém mateřském Santosu.

[break]
Nejsilnější lavičky náhradníků v dějinách lidstva

2. Nicklas Bendtner

Lord Bendtner je mezi fanoušky Arsenalu oblíbeným terčem mnoha vtipů. Dánského útočníka provázela v mládí pověst velkého talentu. I sám hráč si to o sobě myslel. Jeho arogance je přímo pověstná. V 269 zápasech dal 70 gólů, což není mnoho. Bendtner vlastně nikde pořádně neoslnil. Od roku 2011 dal jen 9 ligových gólů! Momentálně působí ve Wolfsburgu, kde má však velkou konkurenci v podobě nizozemského střelce Base Dosta, jenž naposledy vstřelil čtyři góly do sítě Leverkusenu.

[break]
Nejlépe placení hráči na Anfield Road

1. Freddy Adu

Nejvýraznější případ zmařeného talentu. Americký hráč s ghanskými kořeny byl kdysi považován za největší světový talent. Roky plynuly a už je mu 25 let a naposledy působil v srbské Jagodině, ale ani Srbové s ním nechtěli prodloužit jeho šestiměsíční kontrakt. Až tak hluboko klesl. Adu ve 14 letech poprvé nastoupil v MLS a byl označován za nového Pelého. Nejvíce se mu dařilo až do jeho 16 let, poté přišel postupný pád. Dokáže se Adu konečně někde prosadit?

Kvintet hvězd, které překonaly úspěchy svých otců