Nejspolehlivější stoperské dvojice současnosti jsou...

Jedno prastaré pravidlo tvrdí, že trofeje vyhrává dobrá obrana. Toto dávné pravidlo platí i v dnešní moderní kopané. Vezměme si příklad Manchesteru United. Klub má jednu z nejlepších ofenzivních řad na světě, ale jeho obrana je někdy až moc propustná, což se podepsalo na mistrovských ambicích nejúspěšnějšího anglického klubu. Tento článek Vám nabídne nejlepší stoperská dua na světě!

Nejspolehlivější stoperské dvojice současnosti jsou...
Týmy s nejlepší obrannou řadou na světě

5. Georgio Chiellini a Andrea Barzagli - Juventus

Nejpevnější stoperské dvojice jsou většinou tvořeny hráči, kteří spolu hrají dlouho a jsou sehraní. Chiellini a Barzagli pospolu hrají v Juventusu od roku 2011 a v národním týmu Itálie už od roku 2004! Jedenáctileté partnerství mezi nimi vytvořilo nebývalou souhru. Čísla hovoří za vše. Bianconeri inkasovali ve 22 zápasech pouze deset gólů. Podobné italské partnerství bylo naposledy spojeno s jmény Cannavaro a Materazzi.

[break]
Hráči světové extratřídy, kteří opustili Nou Camp

4. John Terry a Garry Cahill - Chelsea

Moc se to nestává, aby jste viděli nastupující a odstupující generaci hrát pospolu. Terry už dost možná hraje poslední sezónu v dresu Blues a naopak Cahill patří mezi opory Chelsea a anglické reprezentace. Tito dva tvoří nejlepší stoperskou dvojici PL od dob Ferdinanda a Vidiče. Oba dva se vyznačují tvrdou a nekompromisní hrou a silou v standardních situacích. José Mourinho umí zaparkovat autobus a Chelsea má druhou nejlepší obranu v lize. Na svoji šanci čeká talentovaný Zouma, který by mohl nahradit stárnoucího Terryho.

[break]
Nejsilnější lavičky náhradníků v dějinách lidstva

3. Diego Godín a Miranda - Atlético Madrid

Každý si ve spojitosti s Atlétikem vzpomene na jména jako Costa, Koke, Mandžukič či Griezmann. Úspěch posledních dvou let však má na svědomí zkušená a sehraná stoperská dvojice Godín-Miranda. Jejich vzájemná spolupráce se datuje od roku 2011. Za poslední rok a půl dokázali udržet na uzdě ofenzivní hvězdy Realu, Chelsea, Barcelony či Juventusu. Diego Simeone se na své stopery může opravdu spolehnout. Oba dva navíc v této sezóně dohromady vstřelili už šest ligových gólů.

[break]
Kdysi velké naděje nedokázaly naplnit velký potenciál. O koho se jedná?

2. Sergio Ramos a Pepe - Real Madrid

Tito dva už si snad spolu prošli čímkoliv. Spolu nastupují už od roku 2007. Ramos se postupem času přesunul z kraje do středu obrany a bylo hotovo. Real si ze svého hráče vychoval nejlepšího stopera na světě. Stoperské duo Los Blancos podává každý rok velmi vyrovnané výkony. I proto to má talentovaný Varane velice těžké. Vzájemná chemie očividně funguje a jejich partnerství je pro královský klub velmi důležité.

[break]
United nedokázali během přestupového období vyřešit několik problémů...

1. Jérome Boateng a Dante - Bayern Mnichov

Našim pomyslným vítězem je stoperská dvojice Bayernu Mnichov. Bayern v 21 zápasech inkasoval pouze devět branek. Navíc rovné čtyři v prvním jarním zápase proti Wolfsburgu (1:4). Boateng a Dante nastupovali po většinu sezóny. Boateng doposud pykal za vyloučení v zápase proti Schalke. Pep Guardiola navíc nebyl spokojen s obrannou činností v prvních dvou jarních zápasech a Danteho posadil na lavičku. Proti Hamburku (8:0) dostali příležitost Benatia a Badstuber. Faktem však zůstává, že souhra Boatenga s Dantem je výjimečná a španělský kouč se k ní nejspíše navrátí.

Kdo si dal nejvíce vlastních gólů v historii Premier League?