Nejlépe placení hráči Premier League

Anglická liga patří mezi nejkvalitnější na světě, což se odráží na platovém ohodnocení největších hvězd. Ty největší esa jsou placeny opravdu královsky. V našem článku najdete nejlépe placené hráče Premier League. Na prvním místě se umístil hráč Manchesteru United, který bere 44 700 000 Kč měsíčně. Kdo z Vás to má, že?

Nejlépe placení hráči Premier League
Připíší si Sparta s Plzní 3 body? Tipujte 11 duelů a hrajte o ceny

5. Sergio Agüero - 225 000 liber týdně

Kanonýr Citizens se umístil v TOP 5. Argentinský reprezentant patří mezi nejlepší útočníky na světě. V probíhajícím ročníku PL už nastřádal 16 gólů a čtyři asistence. Agüero je jedním z nejvíce nebezpečných útočníků v lize a bohatý majitel City to dokáže náležitě ocenit. Anglický mistr chce triumfovat v Lize mistrů a Agüero může být největším tahounem týmu. Už teď má na kontě pět gólů v této prestižní soutěži.

[break]
United nedokázali během přestupového období vyřešit několik problémů...

4. Yaya Touré - 240 000 liber týdně

Čerstvý mistr Afriky je velkou oporou Citizens, což se úměrně odráží na jeho platovém ohodnocení. Rodák z Pobřeží slonoviny bere týdně 8 945 000 Kč. To už na obživu stačí. Yaya se po svém přestupu na Etihad Stadium v roce 2010 stal důležitou figurou. V této sezóně bez něj anglický mistr nedokázal vyhrát jediné utkání. Touré dal v minulém ročníku 20 ligových gólů a k tomu přidal devět asistencí. V probíhajícím ročníku PL prozatím zaznamenal sedm branek a jednu asistenci.

[break]
Týmy s nejlepší obrannou řadou na světě

3. Robin van Persie - 250 000 liber týdně

Létající Holanďan přestoupil na Old Trafford v roce 2012 a jeho transfer rozvířil mnoho emocí. Fanoušci Gunners ho začali nenávidět. Van Persie poslechl “kluka uvnitř” a posílil United, kde získal tolik chtěný titul. Bonusem je skvělý plat ve výši jednoho milionu liber měsíčně. Hned ve své první sezóně v rudém dresu nasázel 26 branek. Poslední dvě sezóny jsou poněkud slabší, ale stále je pro Van Gaala útočníkem číslo jedna.

[break]
Nejlépe placení hráči na Anfield Road

2. Radamel Falcao - 265 000 liber týdně

Další hráč United, který má tučnou výplatní pásku. Kolumbijský zabiják přišel do United na jednoroční hostování s případnou opcí. Budou ji však Red Devils ochotni uplatnit? El Tigre prozatím v Anglii výrazněji neoslnil. Bilance čtyř gólů a čtyř asistencí v 16 utkáních není na hráče takových kvalit dostačující. Byl to pro United výhodný obchod? Prozatím jednoznačně ne. Drahá akvizice má navíc pochroumané koleno a jeho permanentní přesun na Old Trafford je ve hvězdách.

[break]
Nesplnitelný úkol pro Hazarda? Co po něm Mourinho chce?

1. Wayne Rooney - 300 000 liber týdně

A našim vítězem se stává kapitán anglické reprezentace a kdysi nejdražší teenager všech dob Wayne Rooney. Za svůj vysoký plat vděčí Davidu Moyesovi, který bývalého hráče Evertonu přesvědčil, aby zůstal v Manchesteru. Rooney měl tenkrát spory s Alexem Fergusonem a evidentní zájem o něj měla Chelsea. Kormidla United se ujal skotský manažer a slíbil Rooneymu vysoký plat a pozici na vrcholu útoku, kde hraje nejraději.

Nejlepší jedenáctka roku 2020?