Pět nejžádanějších hráčů nadcházejícího letního okna

Na konci sezóny se mistři radují z titulů, zachrání z toho, že nesestoupili a všichni se těší lehkému hernímu výpadku, během kterého absolvují přípravu a kluby honí nové posily. Letní přestupový termín je využíván více než zimní a mezi kluby se točí daleko zajímavější jména za někdy astronomické částky. Podívejme se na pětici možných letních přestupů, které by mohly být podle webu Sportskeeda ty absolutně nej.

Pět nejžádanějších hráčů nadcházejícího letního okna
Hráči světové extratřídy, kteří opustili Nou Camp

5. Mats Hummels (Borussia Dortmund)


Pravděpodobně nejžádanější střední obránce v současné době, o kterého mají zájem snad všechny přední evropské kluby. Vítěz mistrovství světa v Brazílii by mohl opustit vestfálský Dortmund, kterému se letos nedaří a pohárová Evropa mu je na míle vzdálená. V Borussii má platnou smlouvu do léta 2017 a v případě velkého zájmu by potencionální majitel mohl vynaložit úsilí o částce 45 milionů eur, aby ho získal.

[break]
Nejsilnější lavičky náhradníků v dějinách lidstva

4. Marco Verratti (PSG)


Dvaadvacetiletý italský reprezentant je na apeninském poloostrově pasován do role možného následníka za Andrea Pirla. Současný klenot PSG má všechny předpoklady a schopnosti stát se světovou extratřídou. V pařížském velkoklubu patří i přes svůj nízký věk ke stavebním pilířům, na kterých aktuální mistr Ligue 1 staví. Jeho hodnota se odhaduje na 50 milionů eur, což není levná záležitost pro každý průměrně movitý klub.

[break]
Týmy s nejlepší obrannou řadou na světě

3. Raheem Sterling (Liverpool)


Někteří se domnívají, že se jedná o nejlepšího anglického hráče od nástupu Wayne Rooneyho v roce 2004. Dvacetiletý talent s jamajskými kořeny je miláčkem celého Liverpoolu, přestože je jasné, že v létě zřejmě změní majitele. Proč? Protože jeho tempo je vražedné, smyly má jak divoké zvíře a umí skvěle chytit kořist. Real Madrid se netají tím, že by ho do Španělska přivedl za Toniho Kroose a byl by ochotný zaplatit 40 milionů eur.

[break]
Kdysi velké naděje nedokázaly naplnit velký potenciál. O koho se jedná?

2. Paul Pogba (Juventus)


Opovrhovaný Francouz, kterého pustil Manchester United v létě 2012 do Juventusu a dodnes si to musí vyčítat. Paul Pogba vyrostl do nejsledovanějšího talentu starého kontinentu a takto komplexního záložníka by chtěl mít ve svých řadách každý. Proto také ten velký zájem Rudých ďáblů získat ho zpět na Old Trafford, snaha Realu Madrid ulovit další velkou rybu nebo Chelsea, která by ráda uspěla na domácím i evropském kolbišti. Zájemce si však bude muset připravit až 80 milionů eur, a to jeho cena každým dnem narůstá.

[break]
United nedokázali během přestupového období vyřešit několik problémů...

1. Marco Reus (Borussia Dortmund)


Německý ostrostřelec se těší zájmu všech velkoklubů, ačkoliv jeho rozlet brzdí častá zranění. V létě by však mohl z Dormundu vyletět a pokusit se stát ještě úspěšnějším. Bezesporu se jedná o jednoho z nejtalentovanějších hráčů na a světě, což dokládá jeho práce v Borussii i v německé reprezentaci. Ve svých pětadvacetiletých toho má hodně před sebou a jeho cenu 70 milionů eur dokáže zaplatit jen skutečný zájemce s tučnou peněženkou.

Slavii možná koupí Pitr! A plzeňští fans odmítají muslima Mahmutoviče