Hráči Premier League, kteří zaznamenali největší úpadek

Statistický server whoscored.com přišel se zajímavou grafikou, která představila hráče anglické ligy, kteří oproti minulé sezóně zaznamenali největší výkonnostní propad. Hodnocení je založeno na porovnání výkonnostního indexu z předešlé sezóny s tou právě probíhající. Které hvězdy Premier League prožívají největší propad formy?

Hráči Premier League, kteří zaznamenali největší úpadek
Nejslavnější odchovanci Southamptonu

5. Romelu Lukaku - Everton (7.31 - 6.75)

Belgický střelec v minulém ročníku okouzlil fanoušky Toffies. Vedení Evertonu se rozhodlo hráče angažovat natrvalo. Drahá posila se však v další sezóně potkala s poklesem výkonnosti. Že by syndrom druhé sezóny? Klub z Merseyside se trápí a Lukaku s ním. Hráčovo hodnocení meziročně kleslo o 0.56 bodu. Bývalý hráč Chelsea má na kontě sedm branek a dvě asistence. Čekala se však mnohem větší gólová potence.

[break]
Kdo může v budoucnosti nahradit Josého Mourinha?

4. Wojciech Szczesny - Arsenal (7.04 - 6.46)

Donedávna jednička londýnských Gunners. Polský gólman se však nevyvaroval nevynucených chyb a v brance ho nahradil kolumbijský kolega David Ospina. Ještě v minulém ročníku se zdálo, že Arsenal našel brankářskou jistotu na dlouhá léta dopředu. Sezóna 2014/2015 však přinesla zvrat. Posledních pět ligových mačů odchytal Ospina. Szczesny zaznamenal pokles 0.59 bodů. Dokáže se opět vrátit mezi tři tyče?

[break]
Které posily by United nejvíce pomohly?

3. Christian Benteke - Aston Villa (7.26 - 6.50)

Přesně před rokem byl útočník Villans spojován s přestupem do nejlepších celků anglické ligy a předpokládalo se, že bude zářit na MS v Brazílii. Rok se s rokem sešel a 24letý Belgičan je v totálně jiné pozici. Villa nebezpečně koketuje s sestupem a Bentekemu zvlhl střelecký prach. Meziroční hodnocení kleslo o 0.76 bodu. Bývalý hráč Genku prozatím zaznamenal pouze dva góly a jednu asistenci.

[break]
Nejlepší Asiati působící na evropském kontinentu

2. Aaron Ramsey - Arsenal (7.76 - 6.98)

V minulé sezóně nejvýraznější hvězda Kanonýru se často potýká se zraněními, což se projevilo na poklesu formy. Ramsey se dokázal vrátit po dvouměsíční pauze, aby se opět na dva týdny zranil. Velšský reprezentant nedokázal navázat na skvělou formu z minulého ročníku. V jeho případě evidujeme propad 0.76 bodu. Prozatím naskočil do 18 utkání a na kontě má tři góly a dvě asistence. Před rokem odehrál v PL 23 zápasů a zaznamenal 10 gólů a osm asistencí.

[break]
Které hvězdy mohly skončit v Juventusu?

1. Steven Gerrard - Liverpool (7.77 - 6.96)

Legenda z Anfield Road se po sezóně se svým milovaným klubem rozloučí a zamíří do MLS, kde bude hrát v dresu LA Galaxy. Brendan Rodgers podle všeho nemusí odchodu svého kapitána litovat. Gerrard podává o 0.81 bodu horší výkony. Rodák z Merseyside málem dovedl Reds k titulu, což se v této sezóně nestane a Gerrard po 17 sezónách opustí Liverpool bez zisku mistrovského titulu. Že by už Gerrard nestačil na Premier League?

Nejlepší produkty akademie Sportingu Lisabon