Dělá si Wenger alibi? Proti Monaku si teda zrovna dvakrát nevěří...

Pikantní souboj čeká ve středu manažera londýnského Arsenalu Arsena Wengera, jenž se se svými svěřenci v úvodním osmifinálovém duelu na Emirates Stadium postaví Monaku, kde v minulosti dlouhá léta působil. Jak vidí zkušený francouzský kouč postupové naděje? Žádný velký optimismus to tedy není...

Dělá si Wenger alibi? Proti Monaku si teda zrovna dvakrát nevěří...
Wenger tuší, že knížecí klub se v Anglii do žádné velké ofenzivy nepožene, na což ostatně už upozornil i Rosického a spol. Monaco Wenger vedl v letech 1987 – 1994 a na klub tedy má velmi silnou vazbu.

Na druhou stranu optimismus do žil fanoušků Arsenalu vlévají výsledky z posledních týdnů a měsíců. Devět zápasů a jediná porážka, to je nedávná bilance Gunners, která klub vynesla již na třetí místo v Premier League.

„Máme vítězného ducha a chceme si ho udržet. Podařilo se nám zvednout tým na jinou úroveň, což vidíme i na výsledcích,“ cituje Wengera Goal.com.

„Poslední osmifinálové zápasy byly vždy hodně těžké a budou i nyní. Vidím naše postupové šance tak 50:50. Vím, že Monaco hraje hodně defenzivně, a že umí udržet čisté konto. Navíc je v podobné pozici jako my. V tabulce vystoupali vysoko a mají tedy velké sebevědomí, bude to těžký zápas,“ dodal Wenger.

Hráči Premier League, kteří zaznamenali největší úpadek