Anglický svaz se nad Matičem, který málem přišel o nohy, částečně smiloval

Anglický svaz se nad Matičem, který málem přišel o nohy, částečně smiloval

V nedělním finále anglického Capital One Cupu se londýnská Chelsea zcela jistě bude muset obejít bez jednoho z důležitých členů týmů Nemanji Matiče. Srbský reprezentant si totiž bude odpykávat disciplinární trest za červenou kartu v duelu s Burnley. Svaz v úterý večer rozhodl o tom, že sníží Matičovi trest ze tří na dva zápasy.

Matič dostal červenou kartu za strčení do Ashleyho Barnese, jenž ho několik vteřin předtím nevybíravě sestřelil takovým způsobem, že Matič může mluvit o štěstí, že neskončil se zlomenýma nohama v nemocnici. Navíc Barnes za svůj brutální zákrok nebyl potrestán a disciplinárního trestu se mu nedostane ani od anglického svazu.

Vedení Blues se proti třízápasové stopce odvolalo a odůvodňnilo to právě výbuchem emocí a následnou nesprávnou reakcí na likvidační faul, který mohl Matičovi ukončit kariéru.

Londýnský klub se u asociace dočkal zastání a s odvoláním uspěl. Trest byl snížen ze tří na dva zápasy. Finále ve Wembley přesto bude sledovat pouze z tribuny. K dobru mu šel i fakt, že Barnese neudeřil, ale pouze strčil, k čemuž při posuzování disciplinárka rovněž přihlédla.

Matič bude tak Chelsea proti kohoutům chybět a to nic dobrého nevěští. Naposledy totiž v tomto londýnském derby také nehrál a Blues prohráli 3:5.

Kdo může v budoucnosti nahradit Josého Mourinha?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.