Deset kandidátů na cenu pro nejlepšího slovenského hráče

28. března bude v Žilině vyhlášen nejlepší fotbalista Slovenska za uplynulé kalendářní období. V tradiční anketě, která má před sebou dvaadvacátý ročník, figuruje pouze jeden hráč, který působí v domácí nejvyšší soutěži Fortuna lize, a sice Viktor Pečovský z MŠK Žilina.

Deset kandidátů na cenu pro nejlepšího slovenského hráče
Viktoriáni se z toho vylízali. Něco takového však ještě nezažili

Z české Synot ligy usiluje o cenu brankářská jednička Viktorie Plzeň Matúš Kozáčik, ale vzhledem k přítomnosti úspěšných krajánků z větších evropských klubů by byl jeho triumf obrovským překvapením.

Vítězství z roku 2013 obhajuje záložník Neapole Marek Hamšík, za něhož se zařadil reprezentační kapitán ve službách Liverpoolu Martin Škrtel. Právě čtyřnásobný vítěz ankety z Anfield Road se s bývalým borcem Slovanu Bratislava či Brescie, který dosud zvítězil "pouze" třikrát, přetahuje o prestižní cenu v posledních letech.

Jiného vítěze než zmíněnou dvojici reprezentantů měla anketa naposledy v roce 2006 - tehdy se radoval Róbert Vittek, jenž tehdy zářil v Norimberku a v současnosti se pohybuje ve Slovanu Bratislava.

Pokud jde o Cenu Petera Dubovského, která se uděluje nejlepšího slovenskému fotbalistovi do jednadvaceti let, individuální trofej získá jeden z dvojice Adam Zrelák a Ondrej Duda, který je velkou nadějí Legie Varšava a přední polský klub ho podle všeho dlouho neudrží.

V minulosti cenu pro nejlepšího mladíka převzali například Norbert Gyömbér, Róbert Mak, Miroslav Stoch, Milan Ivana či Dušan Švento.

10 kandidátů na nejlepšího hráče Slovenska za rok 2014:

Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva)
Marek Hamšík (SSC Neapol)
Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva/Zenit Petrohrad)
Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň)
Juraj Kucka (FC Janov)
Róbert Mak (PAOK Soluň/1. FC Norimberk)
Viktor Pečovský (MŠK Žilina)
Peter Pekarík (Hertha Berlín)
Martin Škrtel (FC Liverpool)
Vladimír Weiss (FC Lekhwiya)

Hráčskou asociaci odmítlo trio Dukla, Zbrojovka a Boleslav


[img id="46707"]