Čech do Arsenalu za 10 milionů liber? Výhodný obchod

Petr Čech a londýnská Chelsea? Jak dlouho může toto spojení ještě platit? Zkušený gólman v dresu Blues strávil více jak jednu dekádu, ale od začátku letošní sezony si chtě nechtě musí zvykat na post dvojky. Přednost totiž dostává mladý belgický talent Thibaut Courtois, jenž zářil již během tříletého hostování v Atlétiku Madrid. Co tedy s Čechem? Podle všeho v létě Stamford Bridge opustí a šušká se, že zamíří do konkurenčního Arsenalu.

Čech do Arsenalu za 10 milionů liber? Výhodný obchod
Podle informací Daily Mail bude portugalský stratég na lavičce Chelsea José Mourinho ochoten o prodeji klubové legendy a miláčkovi fanoušků uvažovat, bude ovšem chtít tučné odstupné. Je si totiž moc dobře vědom Čechových kvalit, když často opakuje, že má v týmu dva ze tří nejlepších brankářů světa.

Spolu s talentovaným Belgičanem skutečně Čech tvoří nejvyrovnanější a zároveň nejkvalitnější dvojici gólmanů v současnosti. Naneštěstí pro bývalého hráče Blšan či Sparty je Courtois o deset let mladší a na rozdíl od českého reprezentanta toho má před sebou ještě výrazně více.

Vysedávat na lavičce i v další sezoně se Čechovi nebude chtít, a tak má jeho agent Viktor Kolář hodně práce. Podle britského tisku se rýsuje jeho přestup do Arsenalu, který by byl ochoten za třiatřicetiletého brankáře zaplatit 10 milionů liber. Čech před sebou totiž stále může mít šest nebo sedm let chytání na nejvyšší úrovni.

Částka 10 milionů liber ovšem není tak vysoká, jak se zdá. Stačí se podívat na Simona Mignoleta, kterého si Liverpool pořídil za 9 milionů liber a nyní uvažuje, že se ho zbaví.

Nejvíce v historii stáli Gigi Buffon (32,6 milionů liber), Manuel Neuer (19 milionů liber) a David De Gea (18 milionů liber). Ani jednomu z nich v době přestupu ovšem nebylo ještě ani pětadvacet let.

Které kluby utratily za posledních deset let nejvíce peněz?