Karanka využívá Kalase na dvou pozicích: Mám rád obě

Jednadvacetiletý defenzivní univerzál Tomáš Kalas začíná být opět vytížen, což naposledy zažil v sezóně 2012/2013, když bojoval v trikotu nizozemského Vitesse Arnhem.

Karanka využívá Kalase na dvou pozicích: Mám rád obě
Casillas? Prý už jen stín skvělého brankáře, kterým kdysi byl

Po svém příchodu do Championship odehrál v základní sestavě Middlesbrough devět z dvanácti druholigových soubojů a a jednačtyřicetiletý španělský trenér Aitor Karanka ho využil pětkrát na postu stopera a čtyřikrát na místě pravého obránce: "Když jsem hrál napravo, bylo to více o fyzičce, běhání. Na stoperu je to víc o soubojích. Mám rád obojí," pronesl na stránkách sport.cz kmenový hráč londýnských Blues, jemuž na podzim 2014 hrubě nevyšlo angažmá v bundesligovém Kolíně nad Rýnem.

Na Riverside Stadium pro necelých 35 tisíc diváků se již zabydlel: "Už jsem si zvykl na fyzickou náročnost druhé anglické ligy. Očekával jsem, že v téhle lize je to fyzicky hodně těžké, protože vím, že každý tým má silné chlapy v útoku. Ale musím se zlepšovat a učit se, jak se s tím vyrovnat. Abych nedělal takové chyby, jako jsem udělal naposledy v zápase s Nottinghamem Forest," připomněl poslední těsnou venkovní prohru člen českých Lvíčat, jehož slova publikoval server sport.cz.

Jeho M´borough se drží po šestatřiceti kolech na čtvrté pozici, což by na konci ročníku znamenalo baráž o Premier League. Od přímého postupového místa, které zatím drží Derby County, ho však zatím dělí pouze skóre. Do konce zbývá deset utkání: "Soutěž je tenhle rok strašně vyrovnaná a pravděpodobně to tak bude až do konce sezóny. Musíme se pokusit postoupit přímo. Musíme z následujících tří zápasů vytěžit co nejvíc bodů. Mohou to být rozhodující zápasy. Pokud posbíráte body s týmy kolem vás, ještě víc vám to pomůže," zakončil webem sport.cz zmíněný odchovanec olomoucké Sigmy, jíž opustil na startu roku 2011 jako teenager.

Deset kandidátů na cenu pro nejlepšího slovenského hráče