Přestřelka v Edenu skončila pro Slavii nešťastně

[tag]SYNOT LIGA[/tag] V páteční předehrávce 20. kola české nejvyšší soutěže přivítala obrozená Slavia hosty z Mladé Boleslavi. Atraktivní duel přinesl gólové hody. Sešívaní už vedli o dvě branky, ale svěřenci Karla Jarolíma se nevzdali a dokázali vyrovnat. Skvělá podívaná nakonec skončila...

Gruzínský génius Kenija? V Barce mu nechtěli vyřizovat vízum a povolení

První gól zápasu padl v 23. minutě, když se po rohovém kopu dokázal tvrdou střelou prosadit Zmrhal, jenž těžil z dobré Latkovy práce v pokutovém území. O 14 minut později už to bylo 2:0 pro domácí. Z přímého kopu se krásně trefil Gruzínec Kenia. O minutu později však dokázali Boleslavští korigovat. Z hranice velkého vápna napřáhl Ščuk a Hrubeš na míč nedosáhl. Gólový příděl se však nezastavil. O dalších pět minut později dokázal míč do brány dotlačit Jan Šisler. Pohledný první poločas tak skončil 2:2.

Druhé dějství nejprve přineslo velkou Vackovu šanci, který však ve slibné příležitosti selhal. Nedáš, dostaneš. Několik okamžiků po Vackově šanci se dokázal gólově prosadit domácí kanonýr Škoda, když skluzem překonal brankáře Šedu. Šance střídala šanci a v 62. dokázali hosté podruhé srovnat. Tentokrát se z přímého kopu prosadil Jiří Skalák, pro něhož to byla pátá trefa v sezóně. Poté přišla série nevyužitých šancí, jež v nastaveném čase přerušil po Vackově přihrávce Wágner, který hlavou zakončil přesně k tyči a zaskočil tak domácí příznivce. Slavisté nedokázali solidně rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce. Byla to však skvělá podívaná!

Slavia Praha - Mladá Boleslav 3:4 (2:2)

23. Zmrhal, 37. Kenia, 48. Škoda (Zmrhal) – 38. Ščuk, 43. Šisler, 62. Skalák, 90+1. Wágner (Vacek)

Slavia: Hrubeš – Mikula, Latka (C) (84. Fialka), Bílek, Tamás – Hrubý, Deli – Kenia (77. Baéz), Boudjemaa (66. Prošek), Zmrhal – Škoda

Boleslav: Šeda – Bořil, Navrátil, Šisler, Končal – Štohanzl, Ščuk (C), Vacek – Skalák (90+3. M. Vukadinovič), Zahustel (69. Ďuriš) – Wágner

Bárta: Slavia s Plzní se na datu dohodly, náhrada bude Boleslav – Baník