Mašek se Turkům upíše na tři roky

Mašek se Turkům upíše na tři roky

Útočník Jiří Mašek míří z Teplic do tureckého Malatyasporu, kde by měl pravděpodobně ještě v úterý večer podepsat tříletou smlouvu. Dlouho avizovaný přestup oba kluby stvrdily vzájemnou dohodou, finanční náležitosti transferu nebyly zveřejněny. Řekl to hráčův manažer Pavel Zíka.

Mašek se tak stane spoluhráčem bývalého obránce Jablonce a pražské Sparty Jiřího Homoly, který v Malatyasporu působí od léta. Malatyaspor v současné době figuruje na 15. místě v turecké lize, jen dva body od sestupového pásma.Tureké kluby se ovšem v přestupovém období rozhodly, že budou masově nakupovat právě v Česku.

Sedmadvacetiletý vytáhlý útočník v české nejvyšší soutži odehrál za Jablonec a Teplice 165 zápasů a nastřílel 34 branek. Na podzim se trefil pětkrát a výrazně tak přispěl k druhému místu Teplic v lize. Tepličtí se ovšem v závěru sezóny střelecky trápili a potřebovali by útok spíše posílit.

Maškovým odchodem exodus hráčů z české nejvyšší soutěže do Turecka nezačíná a zřejmě ani nekončí. Už v pondělí přestoupil liberecký útočník Filip Hološko do Manisasporu, kde už od léta působí exsparťané Petr Johana a Michal Meduna.

Do Manisasporu by navíc mohli zamířit i další sparťané Lukáš Zelenka s Martinem Petrášem. Jejich dalšího spoluhráče Adama Petrouše zase vábí Ankaraspor a jabloneckého záložníka Tomáše Michálka Malatyaspor.

[ 3.12.2006 - eFotbal/ČTK. Foto: MARSfoto ]