Hanouska štvou plzeňské penalty

Hanouska štvou plzeňské penalty

To bylo drama! Fotbalisté Dukly sehráli velice vyrovnanou partii s favoritem na titul – Viktorií Plzeň. I přes dobrý výkon se svěřenci Miroslava Koubka prohráli 2:3. Po prvním poločase Dukla dokonce vedla 1:0, když se trefil záložník Marek Hanousek.[b] „Z gólu mám samozřejmě radost. Trefil jsem se na jaře poprvé, ale jako satisfakci to necítím, i když jsem v Plzni působil,“[/b] řekl pro idnes.cz střelec prvního gólu.

Proč nominovat Milana Škodu?


Domácí vedení dlouho neudrželi, pár minut po přestávce se radoval z vyrovnávací trefy Jan Kovařík. V 72. minutě Plzeň zahrávala spornou penaltu, kterou Kolář proměnil s přehledem. V zápětí fotbalisté Dukly odpověděli rychlým gólem, ale v poslední minutě Plzeň dostala možnost kopat druhou penaltu a Kolář se nemýlil ani napodruhé.

V prvním poločase se v pokutovém území Dukly odehrály dvě situace, které minimálně zaváněly penaltou. Ovšem rozhodčí Jílek ji nenařídil a jakoby si je schoval na druhý poločas. „Je zajímavé, že vždycky se pískají penalty jenom Plzni. Není to první zápas, kdy tímto způsobem vyhráli. Ale dál bych to nekomentoval,“ reagoval po zápase záložník Dukly Marek Hanousek.

Střelec prvního gólu nebyl jediným kritikem rozhodčího, své si o tom myslel i trenér domácích Luboš Kozel. „Mrzí mě, že takový zápas rozhodne hodně sporná penalta v 90. minutě. Já už to i viděl na videu a řeknu k tomu to, že v 90. minutě za nerozhodnutého stavu musí být penalta stoprocentní, ne-li víc. Sice ruka byla, ale nastřelená z půl metru, Karavajev ji měl před tělem,“ uvedl Kozel, který byl před rokem spojovaný s odchodem právě do Plzně.