Sparta se musí spoléhat na pomoc Slavie. Pomohou sešívání svým úhlavním rivalům?

Sparta se musí spoléhat na pomoc Slavie. Pomohou sešívání svým úhlavním rivalům?

[tag]BOJ O TITUL[/tag] Slavia má na sestupové příčky náskok šestí bodů, ale přesto může výrazně promluvit do boje o mistrovský titul. Klub z Edenu totiž ve středu putuje do Plzně, kde odehraje odložené utkání 19. kola Synot ligy. Pokud Plzeň vyhraje, odskočí Spartě už na pět bodů. Sparťané se musí spoléhat na pomoc velkého rivala. Dokáží sešívání potrápit vedoucí Viktorku?

Top 5 veteránů nejvyšší tuzemské soutěže

Viktoria Plzeň využila zaváhání Sparty, když v zápase dvacátého kola Synot ligy porazila Duklu Praha 3:2. V dramatickém zápase Plzeň musela nejdříve dotahovat, přesto dokázala zvítězit. Viktoria má v tento moment na čele tabulky dvoubodový náskok před Letenskými. Pokud se jí ve středeční dohrávce podaří porazit Slavii, bude rozdíl už pětibodový.

“Sparta by už neměla obhajobu ve vlastních rukou. A musela by spoléhat na to, že jí s Plzní někdo pomůže. Což ovšem není nic zase až tak nereálného, když si uvědomíme, že Viktoria na podzim "dokázala" například prohrát v Jihlavě,” komentuje ve svém blogovém příspěvku Luděk Mádl.

“Ať už tak nebo tak, Spartě by každopádně ohromně "píchlo", kdyby teď Slavia v Plzni něco uhrála. I proto, že osud přihrál Viktorii do cesty hodně těžký týden. Dokonce lze odhadovat, že půjde dost možná o jednu z nejtěžších nástrah, co ji v téhle sezoně vůbec ještě mohou potkat,” dodává Mádl.

Mádl rovněž spekuluje o připravenosti Plzeňských na nadcházející duely: “Na Dukle se Koubkovi svěřenci na výhru hodně nadřeli a chyběla jim viditelně herní lehkost. Bude zajímavé sledovat, jak trenér v tomto nabitém týdnu rozloží mezi své svěřence herní zátěž, přičemž v tom určitě budou hrát roli i případné individuální dozvuky zmíněné nemoci.”

Spartu vede trenér Pokorný. Plzeň hraje o dvanácti, říká její bývalý hráč